Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Glosniki na tylnia półkę-Pioneer TS-A1711 czy Hertz ESK 165


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Hertz:

System głośników 165mm z tweeterm i zwrotnicami

Impedancja: 4ohm

Moc muzyczna: 200W

Moc RMS: 100W

Skuteczność: 91dB

Pasmo przenoszenia: 60Hz-20kHz

Częstotliwość podziału zwrotnicy 3,5kHz

Oddzielne, niewielkich rozmiarów zwrotnice HP i LP ułatwiające montaż

Pioneer:

Moc maksymalna 220 W

moc rms 60W

skuteczność 92 dB

Pasmo przenoszenia: 28 - 30,000 Hz

materiał głośnika niskotonowego: stożek niskotonowy IMPP Crystalline z krawędzią z gumy butylowej

materiał głośnika średniotonowego: kopułka śreniotonowa z magnesem neodymowym

Rozmiar głośnika niskotonowego 17cm

Rozmiar głośnika wysokotonowego 25mm

głośnik wysokotonowy 10 mm

Czy bedzie wzmacniacz i sub? TAK

Muzyka: trance

(zalezy mi na wysokich tonach, musi byc wyrazne cykanie :)

Raczej stawiam na Pioneera, a Wy jak myslicie?

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh widze ze sa jednak tu tacy sami melomani jak ja :P Sluchaj maciek powiem Ci tak Hertz nie slyszalem za to Pioneera tak.Jezeli chodzi o moje zdanie to Pioneer ma zjebi... sopranik no i JBL oczywiscie.Mialem glosniki Pioneera w B4 syczaly konkretnie i dzwiek tez byl klasa :one: Ja bym bez zastanowienia inwestowal w Pioneera tylko ze ja bym zarzucil zwrotnice na sam sopranika w bagaznik wrzucil jaka fajna skrzyneczke basowa :D i miód.Z tym ze musisz juz miec 2 wzmaki albo dobre radio zeby ci pociagnelo glosniki przy glosniejszej muzyce bo jak masz radio 50 na wyjsciu to beda sie dusily i glosnik basowy w Pioneerkach bedzie zgrzytal.No i oczywiscie zainwestuj w dobre kabelki.Plus prosto z akumulatora mase bezposrednio pod budei bedzie lalunia :D wrazie jakis wahan pisz chetnie pomoge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te cale 50w na radiu to jest 17 wat, takze szalu nie ma.. Jestem przeciwnikiem tylnej półki.. Hertz'e maja dosc ostry tweeter wiec jesli lubisz prosze bardzo.. Pioneer odpada, podaj jaki budzet posiadasz, jesli dobrze mniemam to okolo 300 zl.. dorzuc pare zl i kup rainbow'a , lub helix'a 62 mkII bedziesz bardziej zadowolony..Alternatywa, jest np signat L16 lub intertechnik, generalnie takie zestawy wrzuca sie jako system przedni, ja bynjamniej slyszalem je w takich aplikacjach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he no jezeli gadamy o takich glosnikach to jak podal kolega to musisz miec z kilkanascie dobrych zlotych wiecej aniktmi nie powie ze Pionner to gowno bo jest duzo wytrzymalszy od duzo drozszych i niby lepszych glosnikow zreszta kolega sie pytalo hertz i pionner wiec trzymam sie dalej tego nie wchodza w szerszetematy zwizane z glosnikami...zreszta jak ktos ma dzianych rodzicow albo jak sam zarabia tomoze sie szarpnac gorzej jak zbiera na cosi nie przychodzi mu to latwo zreszta glosniki montujemy po to zebysmy my slyszeli ta muzyke czy ludzie nazewnatrzno costu nie rozumiem?!

[ Dodano: 02-01-2007, 23:05 ]

zapomnialem dodac jeszcze jedno ze jezeli z tylu nie ma glosnikow w drzwiach albo w polce i siedzi tuba w bagazniku to jak musza sie czuc Ci co siedza z tylu?! tak samo jakby ktos im dalw reke garne i kazal napi...

[ Dodano: 02-01-2007, 23:05 ]

zapomnialem dodac jeszcze jedno ze jezeli z tylu nie ma glosnikow w drzwiach albo w polce i siedzi tuba w bagazniku to jak musza sie czuc Ci co siedza z tylu?! tak samo jakby ktos im dalw reke garnek i kazal napi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartass_1, a czy helixy nie są też ostre ?

głośniki Pioneer robi kijowe, wolę już Hertza

montujemy po to zebysmy my slyszeli ta muzyke czy ludzie nazewnatrzno costu nie rozumiem

:galy:

No właśnie czytając co masz w swoim zestawie, odniosłem wrażenie że o to Ci chodzi: efekt na zewnątrz....

Natomiast myślę że zestaw Bartassa służy właśnie do słuchania

(nie wiem co ma, ale takie mam wrażenie po tym co pisze)

jakby co, bez obrazy - to tylko moje 3 grosze :564:

edited:

kurde, to tuba jest dla siedzących z tyłu ? :):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy "lekko" inne podejscie do tematu.. Skoro widzisz jak trudno i ciezko zarobic kase, wiec warto ja wydac na cos konkretniejszego anizeli wywalic i kupic shit pierwszy lepszy... Moje zdanie jest wyzej, chce pomoc koledze, woofer z hertz'a owszem tweeter odpada, pioneer - bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woofer z hertz'a owszem tweeter odpada

widać choćby po ich ilości (tweeterów z Hertza) na allegro :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke tak, ale mozna to szybko zniwelowac, np wrzucic kondziolka mkp w tor wysokotonowy i juz jest lepiej,

[ Dodano: 02-01-2007, 23:14 ]

Pre_pl - dokladnie, tak jest z hertz'em oraz z tweeterami dls'a t25,

Co do mojego systemu, to strojenie :one: juz tylko strojenie zostalo i wreszcie end :):)

[ Dodano: 02-01-2007, 23:16 ]

przyjdzie czas na chwalenie sie, choc klocki sa juz w wersji finalnej , trzeba wniesc male poprawki kosmetyczne... ale z poprzedniego "zbioru sprzetowego" nie zostalo za wiele :) Poprawa ? Oczywiscie, nie spodziewalem sie, ze az taka nastapi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko...Jestescie madrzejsi to pozostawiam Wam ten temat...nie lubie ludzi ktorzy nie potrafia odpowiednio podchodzic do innych.Ciezko powiedziec np: slyszalem pionnera i naprawde bardzo odstaje od pozostalych firm wiec na przyszlosc w to nie inwestuj czy cos takiego a nie "głośniki Pioneer robi kijowe, wolę już Hertza" lub "pioneer - bez komentarza..." chyba wiadomo ze jaka cena taka jakosi wszystko...ale zycie...zawsze bedzie wiecej krytykiniz zrozumienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie jest madrzejszy, Czlowiek prosil o opinie to sie wypowiadamy, nie jestemy cudotworcami, fakt jest faktem, ze pioneer jest taki a nie inny i ze hertz jest lepszy od tego pierwszego, podsunalem kilka propozycji w podobnych cenach, bo slyszalem je, Micek nie twierdze,ze zjadlem wszystkie rozumy, ale wydaje mi sie, ze troszke wiecej przerzucilem swoje auto w poszukiwaniu tego srodka , zaden system nie jest bez wad nawet taki za kilkadziesiat tysiecy ! mi akurat odpowiada brzmienie, tych klockow co mam, od roku tego szukalem, mnostwo sprzetu przewinelo mi sie przez palce, nie jestem fanem jazdy z otwartymi oknami itp. wiec nie oceniaj z gory ludzi, ktorych nie znasz... Pozdrawiam bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko...Jestescie madrzejsi to pozostawiam Wam ten temat...nie lubie ludzi ktorzy nie potrafia odpowiednio podchodzic do innych.Ciezko powiedziec np: slyszalem pionnera i naprawde bardzo odstaje od pozostalych firm wiec na przyszlosc w to nie inwestuj czy cos takiego a nie "głośniki Pioneer robi kijowe, wolę już Hertza" lub "pioneer - bez komentarza..." chyba wiadomo ze jaka cena taka jakosi wszystko...ale zycie...zawsze bedzie wiecej krytykiniz zrozumienia...

micek, nie doszukuj się treści gdzie jej nie ma !

Napisaliśmy obydwaj, że Hertz jest w tym przypadku lepszy. Takie było pytanie przecież !

Skad wiesz co słuchał Bartass ? Skąd wiesz co słuchałem ja ;)

Nasze opinie są już u góry.

Co więcej !

Kolega Bartass dopisał, że oprócz Hertza można dobrac (dopłacając trochę) dużo lepsze głosniki. Ja się z nim zgadzam (choć kiedyś też zostałem przy tych dokładnie Hertzach ;) )

Poza tym piszesz, że ma to być tani zestaw bo ktoś może nie zarabiać własnych pieniędzy. Zauważ jednak, że to Bartass zapytał jaka kwote może przeznaczyć maciekg.... Sądząc z tego co pisze, że dojdzie do tego sub i wzmacniasz, to jednak trochę chce na to poswięcić gotówki prawdopodobnie...

Got it ?

:581:

Ja się cieszę , że Ty jesteś zadowolony ze swojego zestawu.

Każdy dobiera to co lubi. :diabel:

Acha ! Żeby nie było... Ja teraz mam u siebie całkowitą serię :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za slowa uznania, jesli ktos bedzie zainteresowany to zapraszam na odsluch.. Tez uwazalem kiedys, ze mialem dobry fajnie grajacy zestaw, .... Hehe kiedys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja sie nie znam Wy sie znacie...koniec tematu...ale i tak ludzie z "duzego swiata" zawsze postawia w cieniu tych z tego "mniejszego"...Mnnie i tak nikt nie musi lubic i sie zemna liczyc...mam to w d*pie...paka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micek zachowujesz sie jak baba w trakcie okresu, obrazasz sie o byle gówno (za przeproszeniem).. Powiedz z reka na sercu co przesluchalesz konkretnych kolockow, co Ci gra w autku - dlaczego ten sprzet a nie inny. Tylko tyle.. Slyszales i masz/miales pioneera wiec go polecasz, nie slyszales innych klockow wiec nie pisz, ze sa zle bo trzeba dorzucic pare zlotowek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale wyraziliśmy już swoje opinie. Nie ma sensu drążyć dalej w innej sprawie...

Jak maciekg chciałby, żeby otworzyć temat, niech pisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...