Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AGD do kuchni


vdm

Rekomendowane odpowiedzi

Siemens, AIG, Electrolux, Liebher

Wyslano z i9305

Ewentualnie Bosch Gmbh, jesli jest to Bosch EU - odpusc to sobie.

Wyslano z i9305

A jak poznać tego "lepszego" Boscha ?

Napisałem z tyłu Made in Germany ?

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma byc mady by germany, jesli jest eu - to juz nie jest oryginalna niemiecka a wtedy jakosc jest znikoma bo robiona w turcji itp.

Wyslano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz poza granicami kraju niestety a z pracy zwolnilem sie kilka lat temu.

Wyslano z i9305

No właśnie widzę ze ładnych pare lat Ci uciekło i trochę wiedzy.

Wszystkie indukcję są zamiennie na 230/380V i kwestia instalacji na 230V ona automatycznie zmniejsza zapotrzebowanie.

Aktualnie posiadam uprawnienia elektryczne o gazowe + pracuje obecnie w branży.

Co do sprzętu czy tak ufać boschowi? I czy tylko german ??

Z roku na rok obserwuje sprzęty i to uwierzcie mi sie tak to zmienia ze cieżko jest wydać opinie nawet po użytkowaniu sprzętu powyżej ledwo 2 lat.

Indesita i Hotpointa kupił Whirlpool który jeszcze ma Polara.

Bosch ma zelmera i klepie go w Chinach.

Electrolux ma AEG( bardzo dobre) i Zanussi (budżetówka)

Bosch i Siemens to jedna fabryka.

I zostaje jeszcze nam Tureckie Beko o przyzwoitej jakości względem ceny.

O Samsungu nie pisze bo mam mieszane uczucia szczególnie jeśli chodzi o pralki bardzo mocno.

Generalnie jak coś się podoba to trzeba iść i to kupić, bo nikt teraz nie doradzi czy to dobre czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam lodówkę liebherra , może w środku brakuje bajerów i oświetlenia led ale ma no frost i z tego po 3 latach jestem zadowolony

piekarnik smeg z pyrolizą i obrotowym grillem również ok

płyta AEG i zmywarka również AEG a okap mam Fabera

po 2 latach zmywarka wywaliła błąd pompy , jak że mam jakieś tam zdolności manualne sam zabrałem się za rozbiórkę

okazało się że kawałek kieliszka zablokował łopatki pompki która wywala wodę , najlepsze to że przeleciał przez sitko i trafił akurat w punkt pomiędzy ścianką pompy a narożnikiem łopatki

wiem że ot

ale jak rozbierałem zmywarkę to widać że to solidny sprzęt

więc od siebie polecam AEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, w jednym masz racje: jesli zajmujesz sie calym asortymentem w sklepie a nie tylko jedna dziedzina, fakt jest ze cos ci umknie.

Z drugiej strony Twoje uprawnienia gazowo-elektryczne twierdza ze pod elektryke 230v mozna podpiac indukcje poniewaz ona sie dostosuje do obnizonego napiecia i obciazenia w sieci?

Przepraszam ale moje myslenie jest takie, ze jesli w kuchni nie masz za wiele gniazdek ktore i tak ida w jeden przewod ktory konczy sie gdzies w puszce ktora potem idzie do licznika, to pomysl co sie stanie jak podlaczysz: czajnik, zmywarke, lodowke, byc moze piekarnik, plyte a ze gotujesz to uzyjesz okapu ktory tez swoje wezmie itd.

Albo ty masz instalacje na linach stalowych i zamiast bezpiecznikow gwozdzie, albo masz grafik z kolejnoscia zalaczania sprzetu agd.

Tlumacze tylko ze da sie wszystko podlaczyc pod 230v ale to nie ma wiekszego sensu poniewaz sprzety pobieraja nawet kilka kW/h kazdy i slaba instalacja moze tego nie wytrzymac, izolacja sie stopi i spowoduje zwarcie (byc moze uszkodzenie sprzetu) a najgorsze to tak sie nagrzeje, ze wszystko sie stopi i zapali sie gdzie konsekwencje moga byc tragiczne. Nie kazdy ma sprawna nowoczesna instalacje, czujniki dymu w kazdym pomieszczeniu i odpowiednie gasnice w kuchni....

Probuje wytlumaczyc ze 380v to nie tylko wiekszy prad ktory nie koniecznie musi byc wykorzystany w calosci ale i tez wieksze natezenie (moc) ktora jest w stanie obsluzyc kilka uzadzen wlaczonych naraz. Nie chwale sie czy mam takie czy inne wyksztalcenie, czy mam uprawnienia takie czy takie, chce ochronic ludzi ktorzy szukaja sprzetu by nie wpakowali sie w klopoty i podlaczyli jak najlepiej jesli maja tylko takie mozliwosci. Jesli widziales osobiscie przypadki zweglonej instalacji czy domu, wiesz co mam na mysli, powinienes tez wiedziec ze jesli rzeczoznawca przyjdzie ogladnac instalacje a ty popelniles blad, nie dostaniesz odszkodowania a nawet mozesz napytac sobie biedy...

Jeszcze jedno: mialem nowa gruba instalacje miedziana, niewiele bylo do tego podlaczone i nie koniecznie AGD, polowy domu juz nie ma....

Czasami trzeba uzyc wyobrazni zamiast uprawnien... ;)

EOT

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj głupot.

Jedyny minus podłączenia indukcji pod 230V to, że przy włączonych wszystkich palnikach na maksa, nie będą one chodziły z maksymalną mocą. Tyle. Dla większości ludzi jest to wystarczające.

Z instalacją nie ma prawa się nic stać....

Nie wkręcaj ludziom głupich opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisze jak by każdy w domu miał aluminium. Ja rozumiem to tak ze jak ktoś wymienia płytę czy kupuje sprzęt cały do domu to albo jest to nowa instalacja albo jest to pomieszczenie po REMONCIE a remont sie zaczyna od instalacji by dostosować ja do tego czego sie chce. Kto teraz robię instalacje jedno pod wszystko ?? Nikt.

Nie sprzedaje nikomu indukcji do starej chaty, to co piszesz aż mnie krwią zalewa. O elektryce cos tam wiesz i czepiasz sie słów które napisałem.

Nie można mierzyć wszystkich jedna miara, przez 5 lat trochę sie w PL zmieniło i doprowadzenia kabla nie jest takie drogie.

Kolejna sprawa to taka ze w skrzynkę wrzucasz kolejna "eske" tylko pod indukcję i po problemie, nie wszyscy maja "siłe" w domu.

BTW

Ja mogę klientowi sprzedać wszystko ale urządzenia typu indukcja musza byc podłączone przez elektryka wiec i on przejmuje odpowiedzialność czy rownież to ocenę instalacji, zdalnie nikt tego nie zrobi.

Pamiętaj ze teraz ludzie kupują tez w internecie i nie pytają się sprzedawców co i jak.

Obecne indukcję maja fabrycznie wtyczki do gniazda na 230 bez możliwości podłączenia na 380V i co ? A jaka maja max moc? UWAGA!! 2.4kW-3.2kW. A ile ma czajnik ? 2-2.2kW Ile ma sandwich? 2kW ?

Edytowane przez darek995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisze jak by każdy w domu miał aluminium. Ja rozumiem to tak ze jak ktoś wymienia płytę czy kupuje sprzęt cały do domu to albo jest to nowa instalacja albo jest to pomieszczenie po REMONCIE a remont sie zaczyna od instalacji by dostosować ja do tego czego sie chce. Kto teraz robię instalacje jedno pod wszystko ?? Nikt.

Nie sprzedaje nikomu indukcji do starej chaty, to co piszesz aż mnie krwią zalewa. O elektryce cos tam wiesz i czepiasz sie słów które napisałem.

Nie można mierzyć wszystkich jedna miara, przez 5 lat trochę sie w PL zmieniło i doprowadzenia kabla nie jest takie drogie.

Kolejna sprawa to taka ze w skrzynkę wrzucasz kolejna "eske" tylko pod indukcję i po problemie, nie wszyscy maja "siłe" w domu.

BTW

Ja mogę klientowi sprzedać wszystko ale urządzenia typu indukcja musza byc podłączone przez elektryka wiec i on przejmuje odpowiedzialność czy rownież to ocenę instalacji, zdalnie nikt tego nie zrobi.

Pamiętaj ze teraz ludzie kupują tez w internecie i nie pytają się sprzedawców co i jak.

Obecne indukcję maja fabrycznie wtyczki do gniazda na 230 bez możliwości podłączenia na 380V i co ? A jaka maja max moc? UWAGA!! 2.4kW-3.2kW. A ile ma czajnik ? 2-2.2kW Ile ma sandwich? 2kW ?

To ze jestes sprzedawca i chcesz kazdemu wciskac na sile kit ze kuchnia lub plyta pojdzie na 230v to twoja sprawa. Kazdy chce zarobic, rozumiem to, niemniej jednak zapominasz informowac klientow o fakcie ze gotuje sie wtedy dluzej, przekrój kabla musi byc odpowiedni, moga byc konsekwencje jesli tak zamontuja lub jesli nie bedzie oddzielnej linii podciagnietej pod kuchenke etc.

Zamiast hejtowac, zastanów sie i powiedz uczciwie: ilu twoich klientow ma nowe domy, ilu z nich ma przewody oddzielne do indukcji z przekrojem min 4mm2, czy jesli mieszkaja w bloku lub maja budynek postawiony z 10 lat temu lub starszy to co, nie sprzedasz im kuchenki? Powiedz to swojemu kierownikowi, drugie to jest to, ze sprzedawca wcisnie kazdy kit zeby tylko sie interes krecil...

Nie zalapales dlaczego nie pracuje jako sprzedawca? - mialem dość oklamywania ludzi co i tak firma mowila swoje a ja robilem swoje.

Pierwszy lepszy artykuł ktory mowi o podlaczeniu indukcji, widze ze nie jestem sam w sposobie myslenia, komentarze zobacz...

http://plyta-indukcyjna.pl/podlaczenie-plyty-indukcyjnej

http://jackiewiczowie.blogspot.co.uk/2014/12/podaczenie-pyty-indukcyjnej-jak.html?m=1

Nie twierdze ze nie mozna lub sie nie da na 230v, pisze ze lepiej podlaczyc pod sile bo to pobiera duzo pradu razem, kilka palnikow wlaczonych razem + inne urzadzenia rozdziela prad i raz ze nie wykorzystasz urzadzenia w pelni a dwa, obciazasz instalacje.

Tyle w temacie, reszta dyskusji jest zbedna.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez RumJanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisze jak by każdy w domu miał aluminium. Ja rozumiem to tak ze jak ktoś wymienia płytę czy kupuje sprzęt cały do domu to albo jest to nowa instalacja albo jest to pomieszczenie po REMONCIE a remont sie zaczyna od instalacji by dostosować ja do tego czego sie chce. Kto teraz robię instalacje jedno pod wszystko ?? Nikt.

Nie sprzedaje nikomu indukcji do starej chaty, to co piszesz aż mnie krwią zalewa. O elektryce cos tam wiesz i czepiasz sie słów które napisałem.

Nie można mierzyć wszystkich jedna miara, przez 5 lat trochę sie w PL zmieniło i doprowadzenia kabla nie jest takie drogie.

Kolejna sprawa to taka ze w skrzynkę wrzucasz kolejna "eske" tylko pod indukcję i po problemie, nie wszyscy maja "siłe" w domu.

BTW

Ja mogę klientowi sprzedać wszystko ale urządzenia typu indukcja musza byc podłączone przez elektryka wiec i on przejmuje odpowiedzialność czy rownież to ocenę instalacji, zdalnie nikt tego nie zrobi.

Pamiętaj ze teraz ludzie kupują tez w internecie i nie pytają się sprzedawców co i jak.

Obecne indukcję maja fabrycznie wtyczki do gniazda na 230 bez możliwości podłączenia na 380V i co ? A jaka maja max moc? UWAGA!! 2.4kW-3.2kW. A ile ma czajnik ? 2-2.2kW Ile ma sandwich? 2kW ?

To ze jestes sprzedawca i chcesz kazdemu wciskac na sile kit ze kuchnia lub plyta pojdzie na 230v to twoja sprawa. Kazdy chce zarobic, rozumiem to, niemniej jednak zapominasz informowac klientow o fakcie ze gotuje sie wtedy dluzej, przekrój kabla musi byc odpowiedni, moga byc konsekwencje jesli tak zamontuja lub jesli nie bedzie oddzielnej linii podciagnietej pod kuchenke etc.

Zamiast hejtowac, zastanów sie i powiedz uczciwie: ilu twoich klientow ma nowe domy, ilu z nich ma przewody oddzielne do indukcji z przekrojem min 4mm2, czy jesli mieszkaja w bloku lub maja budynek postawiony z 10 lat temu lub starszy to co, nie sprzedasz im kuchenki? Powiedz to swojemu kierownikowi, drugie to jest to, ze sprzedawca wcisnie kazdy kit zeby tylko sie interes krecil...

Nie zalapales dlaczego nie pracuje jako sprzedawca? - mialem dość oklamywania ludzi co i tak firma mowila swoje a ja robilem swoje.

Pierwszy lepszy artykuł ktory mowi o podlaczeniu indukcji, widze ze nie jestem sam w sposobie myslenia, komentarze zobacz...

http://plyta-indukcyjna.pl/podlaczenie-plyty-indukcyjnej

http://jackiewiczowie.blogspot.co.uk/2014/12/podaczenie-pyty-indukcyjnej-jak.html?m=1

Nie twierdze ze nie mozna lub sie nie da na 230v, pisze ze lepiej podlaczyc pod sile bo to pobiera duzo pradu razem, kilka palnikow wlaczonych razem + inne urzadzenia rozdziela prad i raz ze nie wykorzystasz urzadzenia w pelni a dwa, obciazasz instalacje.

Tyle w temacie, reszta dyskusji jest zbedna.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Jestem właśnie kierownikiem sklepu. Mam pod sobą 23 pracownikow i co ? Jest to mój 3 sklep.

I w dalszym ciagu nie rozumiesz tego co pisze tylko powielasz swoje teorie. Nie wciskam każdemu indukcji czytaj ze zrozumieniem a hejt to Ty lejesz w kierunku do mnie.

Na pewno sie sam zwolniłeś ? Czy Ci pomogli ?

Nie wiem w jakiej sieci pracowałeś ze oszukiwałeś klientów ale gratulacje.

Niestety dzisiaj w dobie internetu nie da się tego zrobić sprzedawać trzeba świadomie. Pamiętaj ze 10 zadowolonych klientów powie może z 2-3 osoba ze było ok, ale 10 niezadowolonych powie z 30 osoba. Takie mamy realia.

Jak ktoś ma blok czy cos innego to wiesz co sprzedaje ? Płytę gazowa ? I co zatkało ze nie wciskamy ? nosz k**wa właśnie nie.

Zatrzymałeś sie kilka lat temu i każdego swoje miara mierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nie zwolnil...

Nikogo nie oszukiwalem...

Nie czepiam sie indukcji a pisze o PODLACZENIU KUCHNI I INNYCH URZADZEN RAZEM POD 230V. Zostaw plyte w spokoju, w domu jes jeszcze wiele innych sprzetow.

Twoj tok rozumowania i sklepy osobiscie omijal bym szeroko, bo majac uprawnienia elektryczne napewno wiesz ile sprzetu lacznie mozesz podlaczyc na instalacje i jaka i jakie ESY powinny byc zeby instalacje zabezpieczyc gdzie nie kazdy spelnia te wymagania.

Dalej mnie panie kierowniku nie rozumiesz: 380v jest ZALECANE - NIE WYMAGANE.

Koncze off-topic bo cokolwiek nie napisze, ty i tak nie zrozumiesz, wielu mysli podobnie jak ty i podlacza samemu lub prubuje kombinowac z instalacja bo nie wykorzystuje sprzetu w pelni i pozniej jest placz po forach bo albo instalacja zniszczona albo sprzety.

Napisalem co kazdemu polecam, nikogo do niczego nie zmuszam, wyrazilem swoje zdanie co moze sie zdarzyc z przeciazenia sieci.

EOT!

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...