Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zawór zwrotny paliwa. Gdzie on jest?


Arthur_tt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie pytanie: Cofa mi sie paliwo i zalozylem zaworek zwrotny za fitrem w strone silnika i mam wątpliwosci czy dobrze go zalozylem?

Moze ktos mi podpowiedziec?

Oryginalnie zaworek zwrotny mam w pompie ale chyba puszcza mi paliwo wiec zalozylem dodatkowy

Silnik jak w podpisie

Czekam na wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sądzę że nie ma czegoś takiego w układzie paliwowym.Owszem jest przy pompie zaworek bezpieczeństwa(kulka i sprężynka) i raczej nie ulega uszkodzeniu,gdyż działa tylko wtedy gdy dochodzi do zablokowania regulatora ciśnienia i zapobiega uszkodzeniu(rozerwaniu) rurek układu paliwowego, lub samej pompy.

Spadek ciśnienia w układzie paliwowym najczęściej następuje poprzez zanieczyszczone(zużyte) zaworki wtryskujące, oraz przez regulator ciśnienia.

Konstrukcja i moc pompy paliwowej(sprawnej) w ciągu sekundy uzupełnia ciśnienie od 0 do 4 bar(na takie pozwala regulator).

Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy mamy do czynienia z niedoborem ,lub nadmiarem paliwa jest: zamontowanie suchych świec i przez kilka sekund kręcimy rozrusznikiem.Jeżeli silnik nie odpali wykręcamy świece. Mokre świece świadczą o tym, że mamy do czynienia z nadmiarem paliwa , suche- wiadomo. Do dalszych czynności sprawdzających jest potrzebny manometr, lub demontaż wtryskiwaczy. Oczywiście zakładam że autko ma kłopot z układem paliwowym świece, układ zapłonowy są sprawne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...