Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o analizę klekota


leh

Rekomendowane odpowiedzi

Logi statyczne BS:

Log (01 - 000)

Log (01- 003)

Log (01 - 011)

Logi statyczne:

Log (01 - 000)

Log (01 - 001)

Log (01 - 003)

Log (01 - 004)

Log (01 - 007)

Log (01 - 011)

Log (01 - 013)

Log (01 - 014)

Log (01 - 018)

Log (01 - 023)

Log (17 - 003)

Wiec pacjent mial ostatnio problemy z przeladowaniem turbo, chwilowo (od poniedzialku jest ok). Podczas zmiany biegów oraz jazdy przy około 2 tys. obrotow bylo slychac jakby szuranie (szszsz ;) Wydaje sie ze ten dzwiek dochodzil z okolicy prawej strony z przodu.

Podczas jazdy wskaznik temperatury wacha sie pomiedzy okolo 80 - 90 st. Klimatronik przewaznie ustawiony na AUTO, 22,5 st. Temperatura na zewnatrz od 0 do kilku stopni na plusie - termostat do wymiany?

Kolejna sprawa to falowanie obrotow na biegu jalowym przy rozgrzanym silniku. Nie widac tego po wskazowce obrotomierza ale siedzac za kierownica czuc jak buja buda. Falowanie to nie wystepuje przez caly czas, czasem sie pojawia, czasem zanika - nie potrafie tego przypisac do jakichs okreslonych warunkow.

Ponadto mam wrazenie ze auto za slabo ciagnie - niestety nie jezdzilem innym AVF ale jednak mam wrazenie ze powinien szybciej sie zbierac.

Logi dynamiczne dodam w niedziele (musze zalatwic kierowce, w pojedynke raczej ciezko to ogarnac).

Wg. instrukcji z forum bedzie to jeszcze: grupy normalnie**: 000, 001, 003, 004, 008, 010, 011.

Proszę o analize logow, ewentualne wskazowki ktore bloki jeszcze zlogowac oprocz tych w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj dynamiczne. Z zalaczonych widze tylko kat synchronizacji do korekty. EGR dziala, kierownice w turbo tez dzialaja. Co do temperatury, to AVF tak ma ze jak jest zimno, to na wolnych obrotach strzalka temperatury idzie w dol. Wylacz klimatronik i wtedy zobacz czy strzalka opadnie w takim samym tempie, czy moze zostanie na 90*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli wahania temperatury w trakcie jazdy. Podczas postoju z wyłączonym klimatronikiem trzyma 90 st i ani drgnie (sprawdzone wczoraj w nocy podczas robienia logów, silnik pracował około 30 min, temperatura na zewnątrz lekki plus). Sprawdzę jeszcze jak z temperatura podczas jazdy i klimatronikiem na off, ale takie zachowanie wydaje mi się dziwne, co innego gdyby było ostro na minusie to zrozumiałe, przy dodatniej temperaturze wskazówka nie powinna twardo trzymać się 90?

Możliwość zrobienia dynamicznych będę miał jutro, później cały tydzień bez kompa - pytanie czy logować coś jeszcze oprócz tego co wymienione w pierwszym poście?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy powinien trzymać 90C nawet jeśli masz ustawioną temperaturę na klimatroniku na 22C.

Sprawdź temperatury najpierw na zimnym silniku:

01-Engine, grupa 007 i 17-Instruments, grupa 003, a później jak zrobisz dynamiczne na rozgrzanym. Tu masz opisane dokładnie: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

Ustaw kąt synchronizacji przez zrobieniem logów jak najbliżej zera: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ajm-ustawianie-kata-synchronizacji-pd-fotostory-60993/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat na zimno:

Log (0 - 007)

Log (1 - 003)

Termostat na ciepło:

Log (0 - 007)

Log (1 - 003)

Nie wiem czy dobrze zrobiłem pomiar na cieplo. Po logach dynamicznych wrocilem do domu na podwórko, jakies 7 km przy wlaczonym klimatroniku 18 stopni nawiew na ustawiony tylko na gorna strzalke i jedna kreska sily nawiewu. Na zegarach znowu około 80 st, wiec przegazowka az wskazowka wrocila na 90 i dopiero pomiar 0-007 oraz 1-003

Logi dynamiczne:

Log (01 - 000)

Log (01 - 001)

Log 001 musialem powtórzyć, samochod przestal przyspieszac przy około 3500 rpm , pojawil się blad:

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-00 - -

Log (01 - 003)

Log (01 - 004)

Log (01 - 008)

Log (01 - 010)

Log (01 - 011)

Na dniach (jak tylko będzie czas) wezme się za kat synchronizacji i wstawie ponownie komplet logow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...