Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po nocy mroźnej nocy nie odpala, kontrolka ciśnienia oleju


SMaN88

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpaleniem auta. Po mroźnej nocy, przy -15C rano próbuje odpalić i zapala mi się kontrolka ciśnienia oleju (czerwone) i daje podwójny sygnał głosowy. Sprawdziłem poziom oleju - niski, dolałem - jest w 3/4 bagnetu. Kręcę znowu ale ponownie kontrolka ciśnienia oleju, tuż przed tym jak samochód już próbuje się uruchomić ( zaczyna uruchamiać się nierówno jakby po kolei cylindry łapały) ale przy tym słychać że bardzo nierówno łapie zmierza ku gaśnięciu - odcinam stacyjkę.

Akumulator muszę naładować bo jest słaby, niestety przymarzł i ani drgnie wyciągnąć. Pytanie bardziej czy czekać na cieplejsze dni naładować akumulator i próbować ponownie odpalić czy laweta i do mechanika na dłubanie. Boję się zatrzeć silnik. Z dodatkowych informacji, ubywa mi znowu (tym razem w niedużych ilościach) płynu chłodniczego - 3 miesiące temu uciekło mi 1l na 100km, wymieniono uszczelkę pod głowicą i do tej pory był spokój. Świece rok temu wymienione ( jedna urwana, nowy gwint i nowa świeca NGK). Zawsze (nawet po wymianie świec) długo kręcił i uruchamiał na raty przy pierwszym rozruchu, każdy kolejny od strzału.

Jakieś rady moi drodzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika nie zatrzesz jak bedzie w nim olej. naładuj akumulator albo najlepiej kup nowy jak ten jest stary. Diesel musi mieć pierdolnięcie przy rozruchu. Mój dzisiaj przy -20 od strzała i przebieg 310 tys :naughty:oczywiśćie akumulator nowy Varty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ,że zapala się kontrolka przy takim długim uruchamianiu to schemat :wink:

przy ujemnych temperaturach słaby aku i świece na pewno nie pomogą ......jak już się odpali z kotrolką to go zostaw....ona po chwili zgaśnie :wink:...a to ,że popracuje chwilę nierówno....to przeczekać musisz....zimny olej jest gęsty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak stał w zime ze 2 tyg. i próbowałem go odpalić,efekt oczywiście negatywny ledwo co kręcił i wyskakiwał też sygnał i kontrolka oleju.Naładowałem akumulator farelka pod miskę(obecnie nie realne bo jest osłona:grin:) i odpalił od strzała jak w lato bez piszczenia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...