Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie z gumy i kleju lampki podsufitki.


Macio2521

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :hi:

Z racji tego, że miałem dziś chwilę wolnego czasu chciałem opisać jak ja wyczyściłem lampkę podsufitki na swój sposób.

Na forum nie znalazłem dokładnego opisu krok po kroku, więc postanowiłem sam napisać instrukcje.

Zaletą jest to, że nie musimy demontować lampki. Cała czynność zajeła mi jakieś 30-45 minut

A więc, potrzebny nam będzie denaturat, chusteczki higieniczne, pilnik do paznokci i troszkę chęci :decayed:

fff.jpg

1. Najpierw namoczyłem chusteczkę denaturatem i myłem konsolę z oznaczeń do obsługi szyberdachu (niestety nie mam zdjęcia z przed, ale wyglądało to paskudnie).

2. Pilnikiem do paznokci (ostrą stroną) obdzierałem z przycisków tą gumę jak najbardziej się da.

3. Namoczyłem chusteczkę denaturatem i ścierałem aż do gołego plastiku.

4. Jak zostawały jakieś resztki gumy to powtarzałem czynność z pilnikiem.

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

Uważam, że efekt jest zadowalający i w porównaniu z tym co było jest duża różnica na +.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale był robione telefonem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w przedlifcie zdemontowałem lampkę i delikatnie wyskrobałem pilniczkiem do paznokci i umyłem szczoteczką i proszkiem do prania :) Lampka duzo lepiej wygląda i jest miłą w dotyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej by było jakbyś wyjął i rozmontował lampkę, a potem wrzucił wszystko do gorącej wody z płynem do mycia naczyć. Pod wpływem temperatury szybciej schodzi ta guma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...