Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.8Q kręci, nie odpala, błąd 17800


Damian_1821

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z Audiczką mojego znajomego - A4 B5 2.8 Quattro benzyna + gaz

Rocznik: 1999

skrzynia: tiptronic

Typ silnika: AQD

To już nie ma większego znaczenia więc podczas edycji dałem w spoiler:

Kupiona 11 marca 2013 z komisu (tam też był robiony przegląd) - po pasku było widać, że jest nowy, niewytarty

Z początku były problemy z odpalaniem - długo kręciła zanim złapała, ale auto długo stało w komisie.

Zostały wymienione świece, nowy akumlator i było dalej to samo. Później znajomy kupił kable wysokiego napięcia, ale nie wymienił, bo problem z odpalaniem minął.

Od tego momentu zrobił już 10 tys. - raz co jakiś czas zdarzało się, że auto długo kręciło i nie odpalało, ale wystarczyło wyłączyć zapłon i po kolejnej próbie łapało od strzału.

Gaz założony został w październiku 2013.

Wczoraj auto jeździło normalnie do momentu, w którym mój znajomy zatrzymał się (normalnie jadąc na "D"), później dał na "P" - usłyszał jakiś trzask (dokładnie nie wiem w którym momencie - czy jeszcze na "D" po zatrzymaniu czy już po przejściu na "P"). Być może auto nie było do końca zatrzymane i stąd ten "trzask" po przejściu na "P".

Od tego momentu autem szarpało na wolnych obrotach - od 900-1900 [obr/min].

Jadąc dalej autem przy na maxa dociśniętym gazie, auto miało max 3000 obr. Przejechało jeszcze może ok 1km.

Znajomy wyłączył auto, kolejna próba odpalenia auta się udała, ale szarpanie autem występowało nadal, po ok. 3 sekundach auto zdechło i już nie odpaliło...

Pod VAG'iem pokazało 5 błędów:

tych "pierwszych" 3 błędów nie pamiętam, ale one nie są związane z całym problemem - wygląda to na winę LPG, bo przy mrozach i na maxa dociśniętym pedale gazu LPG przechodził w trym awaryjny (zbyt zimna mieszanka gazu).

(postaram się jutro je dodać)

17800 - Camshaft Position Sensor Bank 2 (G163): Open Short to Plus P1392 - 35-00 - -

16538 - Oxygen (Lambda) Sensor B2 S1: No Activity P0154 - 35-00 - -

Po ich skasowaniu wraca tylko błąd 17800 czujnika wałka rozrządu po strony kierowcy.

Zmieniłem miejscami czujniki wałka rozrządu, ale błąd nadal z czujnika po stronie kierowcy.

Po odpięciu kostki czujnika po stronie pasażera dochodzi również błąd:

17746 - Camshaft Position Sensor (G40) Open or Short to Plus P1338 - 35-00 - -

Ale po zapięciu wraca do normy więc czujniki są sprawne.

Napięcia na obu zaciskach kostek: 5V, -5V, 10V

Więc przewody też sprawne.

Z tego co już udało mi się wyczytać na forum to może być to wina padniętego ECU - tutaj to leże, bo nie wiem gdzie jest ECU i jak sprawdzić czy jest uszkodzone.

Druga możliwość to mógł przeskoczyć rozrząd - to by wyjaśniało falujące obroty na luzie, ale czemu błędy tylko z jednego czujnika...

Pasek rozrządu jest naciągnięty, zębatki nie latają. Przy próbie rozruchu auta rozrząd się kręci.

Widzę cechy na rozrządzie zrobione markerem- to znaczy na zębatce po lewej i osłonie. Po prawej stronie widzę jedynie na osłonie, a na zębatce nie mogłem dostrzec.

Nie są w równej płaszczyźnie tylko przesunięte - czy muszę kręcić silnikiem aż się zejdą? Czy jest jakiś inny sposób by zsynchronizować cechy i sprawdzić czy po "drugiej stronie" się pokrywają?

No i jak w ogóle ogarnąć sprawę rozrządu? Demontować cały przód?

Proszę o pomoc

---------- Post dopisany 31-01-2014 at 17:33 ---------- Poprzedni post napisany 30-01-2014 at 19:54 ----------

Po odkręceniu i zdemontowaniu czujnika halla i próbie rozruchu auta okazuję się, że rozrząd kręci, ale pierścień czujnika impulsów stoi w miejscu - stąd ciągłe błąd:

17800 - Camshaft Position Sensor Bank 2 (G163): Open Short to Plus P1392 - 35-00 - -

Prawdopodobnie winę za całe zamieszanie ponosi zerwany łańcuch napędu wałka rozrządu (wg ETKI 058 109 229 B).

Po kilometrze jazdy i tylu próbach odpalenia domyślam się, że będzie kicha...

Trzeba zdjąć pokrywę zaworów.

I to na razie tyle.

Pytań nie zadaję, bo chyba na większość odpowiedziałem sobie sam przeszukując internetowe fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...