Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zle wskazania poziom paliwa + temperatura


marcinmlynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu dotyczącego wyświetlania się błędnie na liczniku poziomu paliwa oraz temperatura silnika.

Uruchamiając samochód wskazówki "zaczynają" od 90stopni na zegarach. Wszystko wraca do normy na jakiś czas (około 20-30minut) gdy odłączę i podłączę klemę od akumulatora.

Model audi: a4 b6 1.8t 2004r.

Pozdrawiam,

Marcin 693660295

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie z tym że u mnie nawet na wyłączonym wskazówka stoi ok 90stopni, po przekręceniu kluczyka jeżeli silnik jest rozgrzany to podnosi się o wartość temperatury rozgrzanego. Czasem wraca do normalnej pozycji. Co możne być nie tak i czy da się z tym coś zrobić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie z tym że u mnie nawet na wyłączonym wskazówka stoi ok 90stopni, po przekręceniu kluczyka jeżeli silnik jest rozgrzany to podnosi się o wartość temperatury rozgrzanego. Czasem wraca do normalnej pozycji. Co możne być nie tak i czy da się z tym coś zrobić? Pozdrawiam

Jeśli chodzi o wyłączony silnik - mam to samo. Dokładnie takie same objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dziś z jednym diagnosta który po opisie typuje uszkodzenie wskaźnika/licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często też tak się zdarza jak licznik był cofany0 wariuje wskaźnik paliwa np. zalejesz do pełna a on pokazuje 0, oraz temperatury- pokazuje zawsze 90 albo coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też miałem kiedyś taki problem pojechałem do elektryka rozebrał mi licznik wymienił wskaźniki paliwa i poziomu temp i po problemie :) a koszt to 300 zł żałuje że to zrobiłem teraz bym wymienił licznik na taki z kolorowym fis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...