Skocz do zawartości
IGNOROWANY

braki mocy, PB + LPG


medmaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie napiszę, że przeczytałem większość tematów o brakach mocy w 1.8T, ale nigdzie nie widziałem takich objawów jak u mnie.

Wypiszę w punktach co po kolei się działo, być może będzie to ułatwienie do zdiagnozowania :

1. Lato 2013 - stukanie w silniku. Poczytałem tutejsze forum, okazała się luźna klapka zaworka przy turbo.

2. 2 tyg. temu. Po wyjeździe z pracy z wydechu zaczęło lecieć pełno białego dymu. Chwilę później się zatrzymałem, zmierzyłem poziom oleju. Okazało się, że był poniżej MIN. (w połowie drogi między kreską MIN a czubkiem bagnetu). Samochód zostawiłem, dokupiłem olej, dolałem 0,5l. Zmierzyłem poziom i było w normie. Odpaliłem auto, chwilę mocno podymił i po chwili przestał. Udałem się do mechanika, ten podpiął kompa i zero błędów. pooglądał auto i stwierdził że coś przymarzło i samochód przy rozruchu puścił w wydech pół litra oleju (było wtedy jakieś -15 stopni).

3. 4 dni temu, jadąc do pracy samochód dostał konkretnego muła. Do 50km/h rozpędzał się baardzo powoli. O uzyskaniu wyższej prędkości nie było mowy. Zatrzymałem się na jakimś osiedlowym parkingu. samochód na jałowym ledwo do 3tys. obr. się dokręcał. Zostawiłem auto i do pracy doszedłem na piechotkę. Wracając z pracy, wziąłem auto i wróciłem do domu. Podczas powrotu samochód był już nieco dynamiczniejszy, ale tak przy ok. 3tys. obr. dostawał muła. Następnego dnia pojechałem do mechanika, podłączyłem się pod kompa i znowu nic. Wracając, kiedy samochód już nieco się rozgrzał zaczął jakby już normalnie iść, choć czuć było szarpnięcia, zaniki boostu.

4. na dzień dzisiaj auto jeździ jak zwykle 1.8, nie słychać wkręcającego się turba (tzn. z rana było słychać ale teraz wieczorem już nie).

Biorąc pod uwagę akcje z punktu 2, można brać pod uwagę kończące się turbo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobic logi ale pewnie nie masz fejsa w takim wypadku odkrec dolot od turbo i zobacz jak wyglada wirnik i czy nie lata na boki.

Wysłane za pomoca sputnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...