Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dobre zabezpieczenie anywałmaniowe do garażu (brama uchylna Horman)


fafa61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym poradzić się was co dobrze zabezpieczy brame garażową uchylną(do góry) Horman, garaż jest podziemny, Pare dni temu kilka kladek dalej sforsowali jednemu mieszkańcowi taka bramę, Interesuje mnie jakas czujka która zrobi dużo hałasu...etc, ja to widziałbym tak ,że zaraz po otwarciu bramy mam kilka sekund na wciśnięcie jakiegoś wł. albo ewentualnie jakiś pilot.. i ok. Myśle tez o jakiejś zasuwie dodatkowej. NIe chce zabardzo rozwiercać bramy , gdyż nieruchość jest dopiero wybudowana i stracę gwarancje ewentualna na ta bramę. Mam ubezpieczenie garażu na wypadek kradzieży, moje wozidełko jeż ma AC/ale mam dużo fantów w środku które żadne ubezpieczenie mi w całości nie odda. Proszę o ewentualne sugestiie..ect etc...dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ruchu plus jakaś syrenka i będzie śmigać ;) Ewentualnie jakieś kontaktrony na bramę założyć. DO tego jakiś prosty zamek w bramę bądź włącznik wewnątrz garażu (ale tutaj dojdzie jakiś przekaźnik czasowy do załączenia syreny po określonym czasie), który będzie to rozbrajać, gdy Ty będziesz otwierał garaż.

Tanie i proste w wykonaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm załóż i dodatkowo gdzieś na widoku atrapę kamery i będzie spokój. montuję taki sprzęt i sprawdza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat mieszka na podobnym osiedlu i po kilku akcjach jak ginęły wózki dla dzieci i rowery założyli monitoring na klatce w piwnicy i garażu

max 5 kamer i twardy dysk

parę groszy kosztowało ale jak poszedł podział na mieszkańców to wyszło grosze

musisz dać pomysł na zebraniu wspólnoty

a co do brata okazało się później że to jeden z mieszkańców, miał cały garaż fantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mimo kamer już było kilka włamań.

Nagrania mimo że dobrej jakości, to mimo wszystko nie można zidentyfikować sprawców - kaptur na głowie, głowy spuszczone.

Lepiej założyć chociażby prosty alarm z jedną czujką ruchu, kontaktronem i ew czujką udarowa gdyby ktoś chciał rozpruć twoja bramę/zamek. Sterowanie na pilot z kodem zmiennym. Dobrze żebyś miał powiadomienie radiowe/SMS.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie mechaniczne, to skontaktuj się z producentem/przedstawicielem Hormana. Może coś zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomysły, na dniach montuje alarm z czujka ruchu i GSM-em ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...