Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Od czasu do czasu piszczy w jednym kole


Dragon2205

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie mam problem z piszczeniem w jednym z kół wydaje mi się że jest to dźwięk dochodzi z tyłu auta. Co ciekawe hałasuje co jakiś czas. Podczas jady jest to cichszy dźwięk a gdy jadę np. 15-30 km/h to potrafi być dość głośny a jeszcze bardziej gdy ostro skręcę. Dźwięk podobny jak by ręczny był zaciągnięty lekko to często słychać taki pisk. Byłem u mechanika z tym problem to wymienili mi prowadnice z tyłu i klocki. Przez 2 dni wydawało mi się że jest lepiej ale znowu zaczęło hałasować... Wstyd mi tak jeździć chciałbym usunąć problem ale mniej więcej nie wiem za co się zabrać... A jak łożyska się kończą to non stop hałasują ? Czy początki są takie że od czasu do czasu ?? Jak by docisk nie odpuszczał to alusy by się nagrzały prawda? U mnie takiego objawu nie ma. Chyba że czasem gdy przyhamuję to docisk chwilowo nie odpuści... Nie wiem nie znam się liczę na Waszą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tloczek blokuje sie w zacisku i nie odbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też najbardziej stawiałem na zacisk że coś jest nie tak. Jutro rano skocze do mechanika powiem im żeby na to zwrócili uwagę. Dzięki devastation.

Jak usunę usterkę napisze co było nie tak.

---------- Post dopisany 25-02-2014 at 20:34 ---------- Poprzedni post napisany 16-02-2014 at 13:09 ----------

Rant tarczy mi zeszlifowali i jest ok. Był trochę pordzewiały ale zacisk też niedługi będzie do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz że tarcza według producenta może być zużyta tylko 1mm na stronę?? Czyli jeżeli masz szerokość tarczy 26mm to przy 24 powinno się ją wymienić na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza 288mm na nominalnie 25 mm

280 ma 22 i 13 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepne się.Posiadam audi a4 b5 98 1.6.Mam pytanko do was,od jakiegoś tzn.od około dwóch miesiący piszczy mi z lewej przedniej strony autka,dodam że wymieniłem klocki i tarcze komplet przód.Problem polega na tym że,gdy autko "postoi" kilka godzin(np.noc)to jak rano przejade jakiś kilometr i jade około 70-80 km/h to slychać pisk z lewej strony,jak by coś tarło,gdy wcisne delikatnie pedał hamulca to pisk znika,gdy pedał puszcze pisk wraca.Po kilku km.pisk znika całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i powinienem według producenta wymienić ale dopiero co klocki z tyłu wymieniłem i bardzo dobrze hamuje... Tarcze wymienię jak się klocki skończą :wink:

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 22:29 ----------

armand82 Przejedz się autem kilkanaście kilometrów starając się jak najmniej zużywać hamulce. Jak zacznie piszczeć sprawdź czy jedna z tarcz bardziej się nagrzała albo jest bardzo gorąca w porównaniu do reszty. Jeśli tak to pewnie klocek zbyt słabo się odsuwa od tarczy albo z opóźnieniem. A jak naciskasz hamulec to piszczenie chwilowo znika bo klocek mocno dociska tak jak powinien. Czyli problem z zaciskiem pewnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepne się.Posiadam audi a4 b5 98 1.6.Mam pytanko do was,od jakiegoś tzn.od około dwóch miesiący piszczy mi z lewej przedniej strony autka,dodam że wymieniłem klocki i tarcze komplet przód.Problem polega na tym że,gdy autko "postoi" kilka godzin(np.noc)to jak rano przejade jakiś kilometr i jade około 70-80 km/h to slychać pisk z lewej strony,jak by coś tarło,gdy wcisne delikatnie pedał hamulca to pisk znika,gdy pedał puszcze pisk wraca.Po kilku km.pisk znika całkowicie.

No to są pierwsze oznaki blokującego się tłoczka. Do momentu gdy się nie rozrusza to trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak radzicie,zregenerować tłoczek(zacisk hamulcowy przód)?Czy zakupić nowy?Kompletny?Przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wybiorę się do motoryzacyjnego i zakupie zestaw naprawczy.A tak w ogóle jaki polecacie płyn hamulcowy?Dot 4?Jakiej marki?

---------- Post dopisany 23-04-2014 at 00:39 ---------- Poprzedni post napisany 01-03-2014 at 08:25 ----------

Tłoczki zregenerowane,z obu stron.Wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...