Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Concert II a instalacja 8 głośnikowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Audi a4 b6 1.8T. Po dłuższych 2 tygodniowych oględzinach "co to cacko posiada :D" doszedłem do ciekawego wątku. z zewnątrz maskownic zaobserwowałem iż posiadam 9 głośników. 4 główne, 4 tweetery, i 1 centralny na desce rozdzielczej. Lecz po dłuższym słuchaniu muzyki z Radia Concert II CD okazało się że grają tylko 4 przednie głośniki i centralny. Tak więc ze znajomym posiadającym także audi lecz a6, rozpoczęliśmy szukanie problemu. Pierwsza myśl była taka że może ktoś nie wpiął tych kolorowych wtyczek z tyłu radia. Tak więc zajęliśmy się demontażem radia... i co się okazało... Nie ma instalacji do aktywnych głośników tył także i do zmieniarki.

Lecz do najciekawsze. główna kostka iso w której w modelach audi powinny być tylko 4 środkowe piny zajęte ( do nagłośnienia przód) napotkaliśmy na zajęte 8 pinów. tak więc wywnioskowaliśmy, że instalacja dźwiękowa całego samochodu działa w trybie pasywnym...

Tak więc dlaczego nie grają mimo że są podłączone?? na to pytanie też znaleźliśmy odpowiedz na "pinologi" gniazd na górze radia, okazało się więc że radio obsługuje pasywnie tylko przednie głośniki.

I po tym długim referacie mam do was drodzy fani pytanie? jakie więc radio oryginalne istnieje do tego auta jeśli oryginalna instalacja w nim jest typowo pod 8 głośników pasywnych? oczywiście propozycje zmiany radia na uniwersalne jest bardzo prosta ale chciałbym zostać przy oryginalnym radiu (szerokim). Oczywiście interesuje mnie radio CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ori radia do całkowicie pasywnej instalacji. Twoje auto wyszlo z fabryki bez radia. Po vin Aso xi powie jak tam było skonfigurowane. Dziwi mnie tylko ten głośnik centralny bo jego nie było w instalacjach bez radia.

Chcesz ori to dokup wzmacniacz, elektryk czy samemu szybko razie ogarnąć temat i będziesz miał aktywny tyl. Puscisz kabel do bagażnika to jeszcze suba sobie dorzucisz i będzie git.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak wyjdzie taniej niż nowe radio

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były wersje z radiem Blaupunkta, tam był przód i tył pasywnie,nie wiem czy był central.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ma aktywny ze wzmacniacza umieszczonego na subie (avant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...