Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SUV do wyboru co polecicie Mercedes,Honda,KIA,Vw ??


MATIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji tego iż pomału w Moim domu zaczną się poszukiwania autka

Co byście doradzili w tym wyborze

o to typy :

Mercedes ML 2.7cdi 2002-2005r ewent 3.2 v6 +Gaz

Honda CRV 2003-2006 2.0 benz +gaz lub 2.2cdti

Honda CRV 2006-2008r 2.0 benz +gaz lub 2.2cdti

KIA SORENTO 2.5Crdi 2004r

Vw Touareg 2.5TDi 3.2 v6 bezn+gaz

W tych typach się bym chciał obracać ktoś miał doczynienia z wyżej wymienionymi autkami Przebieg roczny ok Max 15 000 tys....

auto na zakupy ,wypady poza miasto działka (trudny dojazd zimą) (perspektywa budowy domu), oraz ma być bezpieczny

Nie ukrywam że Automatyczna skrzynia jest mile widziana (Niepełnosprawność Mamy... )

mam Nadzieje że wybuchanie jakaś dobra dyskusja i jakieś wasze doświadczenia z tymi autkami czy osobiste czy waszych znajomych

wady zalety jakieś słabe punkty tych aut bolączki techniczne i drogie naprawy

Koszty eksplatacji itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda CRV 2003-2006 2.0 benz - jeździłem taką 3 lata. Przebieg zrobiony około 130 tys. Spalanie- 10-11 PB, słaby do dojazdu zimą ze względu na niski prześwit ( zaniżony przez kosz ochraniający zbiornik paliwa). Nie ma blokad napędów, a te auto dołączanie tylnego napędu działa z dużym opóźnieniem.Części nie należą do tanich, słabe zawieszenie a w szczególności notorycznie zrywające się łączniki stabilizatorów przód. Wykończenie na przyzwoitym poziomie, miejsca w środku również pod dostatkiem. Silnik wysokoobrotowy dosyć głośny jak na benzynę, nie jest to demon prędkości jak na 150 PS.

Teraz jeżdżę Grand Vitarą z 2008 2,0 benzyna 140 km ( zbiera się o niebo lepiej od hondy), i to jest już całkiem ina półka. Silnik również wysokoobrotowy ale cichszy, jak sie rozbuja to przyjemna jazda nawet w dłuższe trasy, miejsca dużo, spalanie 9-11. Wykończenie również spoko.

Tyle mogę dodać od siebie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam touarega 2.5tdi manual super fura spalanie 10/11l miasto.

Duze ciche wygodne auto koszty utrzymania ja nie odczuwam jakoś bardzo wiadomo a4 to nie jest.

Sprzęgło i dwums z wymiana i jakimiś drobnymi 4kola,nie mam hydrauliki wiec koszty zawieszenia normalne

Co do napędów to 4x4 stałe plus włączenie raduktora i pózniej blokadę mostu wiec i w teren można przy odpowiednich oponach :wink:

Duzy bagarznik i wogole fajne auto :grin: Z tym ze egzemplarze poniżej 37 tys to bym się darował :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec vw touarega 3.0 Tdi , również bez pneumatyki i w manualu- jak dla mnie to spore plusy

auto do jazdy zimą super, ma sporo zalet

sąsiad ma vitare 5d i po trasie z moim ojcem chodzi i mlaska nad VW

komfort, przyśpieszenie- tylko cena

tak jak pisał Karol lepsze Suzuki od pozostałych z listy..

chyba że znajdziesz VW w dobrym stanie

Tymon 2.5 tdi daje rade w Touaregu bo słyszałem różne opinie że to za mały motor na tą mase ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mnie starczy :grin: Masa auta to 2.300kg moc 180 ps i daje radę ale program mu i tak zrobię :wink:

---------- Post dopisany at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany at 22:53 ----------

Ważne ze to nie jest znane i kosztowne V6 2.5 tdi tylko R5 czyli rzędowa piątka na pompowtryskiwaczach silnik montowany miedzy innymi w transporterze lub peathonie

Silnik nie jest na pasku ani łańcuszku rozrządu tylko na kołach zebatych wiec jest bez obsługiwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitara to już będzie chyba model z silnikiem Renault BLE.

HONDA ok.

Może Toyota Rav.

ML to złom ale to moja opinia. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mnie starczy :grin: Masa auta to 2.300kg moc 180 ps i daje radę ale program mu i tak zrobię :wink:

---------- Post dopisany at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany at 22:53 ----------

Ważne ze to nie jest znane i kosztowne V6 2.5 tdi tylko R5 czyli rzędowa piątka na pompowtryskiwaczach silnik montowany miedzy innymi w transporterze lub peathonie

Silnik nie jest na pasku ani łańcuszku rozrządu tylko na kołach zebatych wiec jest bez obsługiwy

tp prawda ... R5 jest bardzo trwalym silnikiem ale w PHAETONIE go nigdy nie montowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ML to odradzam , ostatnio znajomy jechał pożyczonym Ml 330 ( 3.0 Benzyna ) i był zawiedziony , strasznie buja na zakrętach i do tego spalanie :facepalm::facepalm::facepalm: Trasa 90-120km/h w 5 osób - 22l PB /100 przy większych prędkościach do 150 wychodziło ponad 26 także tragedia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT, ale czy ten 2.5tdi R5 był montowany w jeszcze jakichs samochodach(osobowe lub SUV)? podobny byl w A6 C4 a w czyms nowszym byl ten motor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio również szukam suv'a tylko w benzynie. czytałem, szukałem, pytałem i wyszło że najlepszy jak dla mnie będzie volvo xc90 albo tuareg. volvo ma ten plus, że jest bezpieczny jak to volvo i ma 7 miejsc, minus natomiast to napęd, jest awd ale tył jest dołączany nie jest stały. testując i jeden i drugi mi bardziej odpowiadał volvo xc90 2.5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...