Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator klimy ruszy chwilke i wylacza sie


lukasinskit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z moja klima. Mam klimatronik dwustrefowy i ostatnio zauwazylem ze wentylator mi cos szwankuje. Mianowicie daje na klimie po obu stronach na "LO" czyli klima i od tego momentu wentylator ruszy tak na 5/10 sekund i sie wylącza. Jak sie juz wylaczyl to znow za kilka sekund sie wlaczy na chwileczke i znow wyłącza i tak caly czas. Pomozecie mi cos ? moze to od temp, jest cos takiego ze przy jakies temp plusowej sie dopiero klima włacza ? Ostatnio to sprawdzałem na +8 stopni. Prosze o pomoc.

---------- Post dopisany 22-02-2014 at 07:40 ---------- Poprzedni post napisany 18-02-2014 at 09:53 ----------

pomoze ktos ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator włącza się gdy wzrośnie ciśnienie czynnika, tak ma być a problemem jest jężeli pracuje cały czas lub się nie załącza - zaleznie od auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna stałem się posiadaczem A4 B6 (AVF 2004) i pierwszy jaki problem mnie spotkał to brak klimy. Po wymianie rozrządu zauważyłem, że pali się przycisk ECON na climatroniku więc szybka analiza VAG-iem i okazało się że błąd czujnika wysokiego ciśnienia. Po kilku dniach klima nabita itp. ale ku zaskoczeniu klima nie odpala. Wiec kolejna analiza VAG-iem: nastawy podstawowe zrobione, błędów brak, test wiatraka zrobiony, bezpieczniki ok.

Na kanale 01:

Napięcie prądu - 0.656 A

Wysterowanie zaworu regulacyjnego - 61 %

Sygnał z czujnika wysokiego ciśnienia - 17.5 % czasem 16 %

Ciśnienie w obiegu środka chłodniczego - 4 bar po dodaniu gazu wzrasta do 5 bar

Model sprężarki DENSO 6SEU14C 8E0260805BA

Kolejna wizyta u gościa od klimy. Z tego co się od niego dowiedziałem sprzęgło na sprężarce ok, dysze rozprężną podłączał na krótko i słychać jak puka. Według diagnozy gościa sprężarka do wymiany. Na dniach jeszcze skoczę do innego speca od klimy żeby dowiedzieć się czy taką samą diagnozę postawi ale zanim to zrobię postanowiłem uderzyć na forum bo może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Z góry dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...