Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziurka w wężu i rozpoznanie części, oraz świszczenie.


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem dziś szukać nieszczelności (czerwona kreska) w układzie powietrza i prócz kilku opasek które muszę raczej wymienić, znalazłem też pęknięcie.

Od razu zapytam, gdzie kupić wężyk zaznaczony zieloną strzałką? Czy ktoś pokazałby go w necie?

Jaki to może mieć wpływ na pracę auta i ewentualnie spalanie?

Druga kwestia, do czego prowadzi ten cieniutki wężyk i do czego służy (niebieskie strzałki)? Po drodze znalazłem jakiś element przez który przechodzi i idzie dalej gdzieś w błotnik, co to jest?

http://speedy.sh/wB6ym/IMG-6065.JPG

http://speedy.sh/4rmBf/IMG-6064.JPG

Pozostaje jeszcze kwestia dziwnego świszczenia, słyszę je zazwyczaj przy niewielkich obrotach i delikatnej jeździe. Wygląda to tak, że jak dodam gazu to taki leciutki gwizd jest i w miarę zwiększania obrotów cichnie, jak odpuszczę gaz to też go słychać przez chwilę. Czy to po prostu zwyczajna praca turbiny, czy to właśnie gdzieś lewe powietrze się dostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdem z turbo nie ma się co za bardzo przejmować szczególnie przy tych temperaturach, turbo już zapewne nie jest pierwszej świeżości, a jeśli jeszcze np. nie masz wygłuszenia pod maską, osłony pod silnikiem, albo masz wywalonego kata- gwizd jest bardziej słyszalny.

Pęknięcie chyba masz na TIP'ie tylko niech mnie jeszcze ktoś poprawi czy dobrze widzę?

RURA TIP DOLOT TURBO PASSAT B5 1.8 T AUDI A6 A4 (3996934373) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Popytaj w dziale sprzedam na forum na pewno będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko co do samej rury to nie problem tanio kupić, na allegro jest ich bardzo dużo w niskich cenach. Znalazłem około 6 sztuk w cenie poniżej 50 zł :P

Nie wiem czy powinienem się śpieszyć z wymianą? Czy to raczej mało istotna sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...