Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Znów problem z zasilaniem radia


louzan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie zmieniłem radio ORI na Pioneer DEH 4000- UB i po przeczytaniu kilku wątków z związanych z kasowaniem się ustawień radia i brakiem słuchania podczas postoju na wyciągniętym kluczyku. Zrobiłem jak opisał to jeden z forumowiczów czyli zamieniłem kabel żółty z czerwonym miejscami w kostece ISO i chodź problem kasowania się ustawień znikł to w dalszym ciągu nie moge słuchać radia na postoju bez kluczyka :kox:

Czy ktos może mi pomóc z powyzszym problemem?? za znaczę że jestem kompletny laik więc jak ktoś odpiszę to proszę to opisać najprościej jak się da co gdzie wpiąć ewentualnie jakie kabelki ze sobą połączyć...Wiem że było mnóstwo podobnych tematów ale nigdzie tak do końca nie zostało wyjaśnione...

ps.1 a i po zmianie nie pasuje mi końcówka od anteny potrzebna taka jakby z bolcem co musze zrobić obejdzie się bez lutowania itp..????

z góry dzięki pzdr. Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie zmieniłem radio ORI na Pioneer DEH 4000- UB i po przeczytaniu kilku wątków z związanych z kasowaniem się ustawień radia i brakiem słuchania podczas postoju na wyciągniętym kluczyku. Zrobiłem jak opisał to jeden z forumowiczów czyli zamieniłem kabel żółty z czerwonym miejscami w kostece ISO i chodź problem kasowania się ustawień znikł to w dalszym ciągu nie moge słuchać radia na postoju bez kluczyka :kox:

Czy ktos może mi pomóc z powyzszym problemem?? za znaczę że jestem kompletny laik więc jak ktoś odpiszę to proszę to opisać najprościej jak się da co gdzie wpiąć ewentualnie jakie kabelki ze sobą połączyć...Wiem że było mnóstwo podobnych tematów ale nigdzie tak do końca nie zostało wyjaśnione...

ps.1 a i po zmianie nie pasuje mi końcówka od anteny potrzebna taka jakby z bolcem co musze zrobić obejdzie się bez lutowania itp..????

z góry dzięki pzdr. Wojtek

Co do zasadniczej części postu nie potrafię pomóc. Natomiast jeśli chodzi o antenę to rozumiem że do radia wchodzi końcówka DIN taka z dłuuugi bolcem natomiast z anteny masz "fajkę" czy tam złącze kątowe jak to nazywają czasem na allegro. W każdym razie nic nie trzeba lutować, do tego są przejścióweczki takie małe zgrabne napewno do kupienia w każdym elektronicznym albo na allegro. Pikuś. U mnie to nawet do nowego radia była dodana taka przejściówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie zmieniłem radio ORI na Pioneer DEH 4000- UB i po przeczytaniu kilku wątków z związanych z kasowaniem się ustawień radia i brakiem słuchania podczas postoju na wyciągniętym kluczyku. Zrobiłem jak opisał to jeden z forumowiczów czyli zamieniłem kabel żółty z czerwonym miejscami w kostece ISO i chodź problem kasowania się ustawień znikł to w dalszym ciągu nie moge słuchać radia na postoju bez kluczyka :kox:

Czy ktos może mi pomóc z powyzszym problemem?? za znaczę że jestem kompletny laik więc jak ktoś odpiszę to proszę to opisać najprościej jak się da co gdzie wpiąć ewentualnie jakie kabelki ze sobą połączyć...Wiem że było mnóstwo podobnych tematów ale nigdzie tak do końca nie zostało wyjaśnione...

ps.1 a i po zmianie nie pasuje mi końcówka od anteny potrzebna taka jakby z bolcem co musze zrobić obejdzie się bez lutowania itp..????

z góry dzięki pzdr. Wojtek

Kolego mamy te same radia jeżeli chcesz aby słuchać muzyki po wyciągnięciu kluczyka musisz podłączyć te kable do stałego plusa (czyli u mnie w radiu Pioneer pył żółty i czrwony kabel to te musisz połączyć razem ze stałym p[lusem)[br]Dopisany: 20 Sierpień 2008, 12:33 _________________________________________________co do końcówki to kupisz w sklepie elektrycznym pare groszy to kosztuje około 5 zł poproś o przejściówkę do anteny do radia i finito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu bierzesz tak (teraz jest em w robocie) z tego co pamiętam na żółtym kablu pisze chyba Baterry a na czerwonym AC albo na odwrót i te kable łączysz razem i podpinasz do stałego plusa i musi ładnie grać. jak nie będziesz wiedział to zrób fotke i wklej to ci zaznacze [br]Dopisany: 20 Sierpień 2008, 12:53 _________________________________________________albo zobacz jak idą kable w kostce ISO odpowiadające tamtym kablom i je połącz z stałym plusem będzie prościej na jedno wyjdzie zapodaj fotke tej kostki iso tylko fajnie kable rozłóż żeby było widać to ci zaznacze na rysunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img2723xb5.jpg

img2723xb5.73439d5e81.jpg

Powyżej fotka rozumiem o co ci chodzi i którw kable połączyć tylko mi jeszcze napisz czy mam je ze sobą połaczyć w taki sposób że obcinam w jednym końcówkę i wpuszczam do drugiego?? Czy jest jakiś bez inwazyjny sposób. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz instalacje jeszcze w samochodzie tam wychodzi też kostka ISO którą podłączasz do tej od radia prawda, i w tej kostce ISO kable muszą pokrywać się z tymi co masz w tej nowej czyli ten żółty kabelek i czerwony. jak połączysz te kostki ISO mówię o tej co masz przy radiu i tej co masz w instalacji samochodu muszą się jakieś kable pokrywać z tymi co pisze baterry i ACC to wtedy tamte podłączasz do 1 stałego plusa to najprościej ewentualnie może być taka opcja że ktoś tamte kable ucioł to wtedy trzeba połączyć te co masz przy radiu [br]Dopisany: 20 Sierpień 2008, 13:19 _________________________________________________wiesz o co mi chodzi albo podepnij te kostke samo bez radia do instalacji samochodowej i zrób fotkę tej kostki od góry żebym widział dwie kostki ISO to ci zaznaczę jak podłączyć [br]Dopisany: 20 Sierpień 2008, 13:25 _________________________________________________tak by coś to wyglądało

11ae8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej kostki iso 2 któreś z kabli odpowiada tym z radia czyli czerwonemu i żółtemu więc możesz tamte połączyć wiesz o co chodzi[br]Dopisany: 20 Sierpień 2008, 13:45 _________________________________________________a podłącz tą kostke iso do tych od radia i rozprostuj kable i prześlij fotkę bo na tej fotce za bardzo nie widać ok dasz rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej fotce z tego wynika to że ten czerwono niebieski będzie stałym plusem weź probówkę i sprawdź więc tak : kable z instalacji samochodu czerwono niebieski stały plus podpinasz po niego kabel z kostki ISO żółty oraz czerwony i będzie super (zobacz czy napięcie jest stałe tylko nie przekręcaj kluczyka na kablu niebiesko czerwonym) teraz patrzyłem u mnie na tym niebiesko czerwonym jest stały plus więc podłączaj i daj znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no radyjko fajnie gra a ja myślałem żeby podpiąć plus po zapłonie bo ma fajną opcje jek wciśniesz i przytrzymasz to pokrętło i jak włączysz zegar. To masz pokazany zegar i podświetlane przyciski jak wyłączysz radio - tego że widać jak wyłączysz zapłon więc myślę fajnie by było dać po zapłonie wsiadasz w nocy przekręcasz kluczyk a tu się świeci zegarek i podświetlane przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...