Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Trzeszczy CB po włączeniu Ksenonów


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też ma i cisza .Inna partia :) myślę że nie ma znaczenia jak zamontowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jakby podłączyć bezpośredni do aku czyli + i - z akumlatora wczoraj podłączyłem + z aku a minus do jakiejś śrubki ciekaw jestem czy by to pomogło może sokołowi trafił się taki zestaw może by dało sie jakoś wymienić te przetwornice ciekaw jestem[br]Dopisany: 21 Sierpień 2008, 14:49 _________________________________________________muszę z nim pogadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i powiem że :

radio CB President Harry II nic nie trzeszczy

te same HIDY to samo autko inne radio trzeszczy jak cholera => IRKO

a więc ? moze radyjko :mysli: moze faktycznie jakis kondensator o którym pisał Waski da rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem niedawno faceta sprzedajacego HIDy czy nie zakłócaja CB,odpisał ze w przypadku przetwornic analogowych problem ten wystepuje zaś z przetwornicami cyfrowymi ponoc nie. Zestaw z analogowymi sprzedawał po ok 220zł, z cyfrowymi po 390zł.

Problem powstał po podłączeniu CB anteny nie stroiłem bom ładnie nadaje oraz ściąga

grippen nie sugeruj sie tym ze dobrze Ci ściaga,podjedź do kogoś kto ma miernik SWR i sprawdźcie, a w razie potrzeby zestrojcie ten zestaw bo uwalisz końcówke mocy nim sie spostrzeżesz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem trzeszczenia można łatwo usunąć, ja zakładam stare filtry przeciwzakłuceniowe z radia samochodowego kondęsator i dławik do każdej przetwornicy osobno, problem znika.

Chociaż miałem dwa przypadki, że trzeba było wymienić przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem niedawno faceta sprzedajacego HIDy czy nie zakłócaja CB,odpisał ze w przypadku przetwornic analogowych problem ten wystepuje zaś z przetwornicami cyfrowymi ponoc nie. Zestaw z analogowymi sprzedawał po ok 220zł, z cyfrowymi po 390zł.

Problem powstał po podłączeniu CB anteny nie stroiłem bom ładnie nadaje oraz ściąga

grippen nie sugeruj sie tym ze dobrze Ci ściaga,podjedź do kogoś kto ma miernik SWR i sprawdźcie, a w razie potrzeby zestrojcie ten zestaw bo uwalisz końcówke mocy nim sie spostrzeżesz :wink4:

wczoraj byłem u kumpla i zestroiliśmy ją wcześniej SWR wynosił 2 a tera po skróceniu anteny koło 1 cm SWR wynosi 1,6 antena to SIRIO AS-100. ale i tak trzeszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie dalej czeszczeć,z tego co wiem i pytałem nic nie zrobisz sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być jakiś sposób na to na pewno jest wszystko jest do obejścia z tymi kondensatorami można spróbować ewentualnie jakieś przetwornica cyfrowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz właśnie patrze na allegro i są jakieś przetwornica analogowa koszt 50 zł a cyfrowa 129 zł pewnie z lepszych części się składa i może jakieś filtry czy coś takiego ja się na tym nie znam. zastanawiam się jakby podłączyć plus i minus z akumlatora czy będzie mieć znaczenie, ten minus mam teraz z jakiejś śrubki a jakby tak do aku zobacze

Pytałem niedawno faceta sprzedajacego HIDy czy nie zakłócaja CB,odpisał ze w przypadku przetwornic analogowych problem ten wystepuje zaś z przetwornicami cyfrowymi ponoc nie. Zestaw z analogowymi sprzedawał po ok 220zł, z cyfrowymi po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tylko zakłóca jak włączę ksenony tak jest ok pożyczyłem sobie taki filtr (coś podobnego ) i nic nie daje, tobie zakłóca jak włączysz ksenony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tylko zakłóca jak włączę ksenony tak jest ok pożyczyłem sobie taki filtr (coś podobnego ) i nic nie daje, tobie zakłóca jak włączysz ksenony

jak jest ori xenon - tak jak mam w audi a6/a4 to jest ok, nic nie zakłuca.

problem dopiero pajawia sie jak mam HIDy w innym aucie......bez wlaczenia swiatel wszystko ok, po wlaczeniu trzeszczy bardzo....

ten filtr mam mi przyjsc na dniach...zobaczymy co z tego bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przetwornice które nie zakłócają CB w hidach[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2008, 11:05_________________________________________________założyłem i przestało szumieć,jest taki bardzo minimalny pogłos,Sprawdze jeszcze na innym radyjki i w innym samochodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przetwornice które nie zakłócają CB w hidach[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2008, 11:05_________________________________________________założyłem i przestało szumieć,jest taki bardzo minimalny pogłos,Sprawdze jeszcze na innym radyjki i w innym samochodzie :)

a co założyłeś, znalazłeś jakiś patent byłbyś wstanie załatwić przetwornice i za ile kasy

daj znać [br]Dopisany: 10 Wrzesień 2008, 11:32_________________________________________________musi być patent na takie coś ile kosztują takie przetwornice co nie zakłócają CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się będę musiał zgłosić do Wąskiego.nie ma wyjścia i zobaczymy jak wyciszę tym Sqelem czy coś w tym stylu to nie trzeszczy ale wtedy zbiera bardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...