Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pomoc w interpretacji logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

niedawno kupiłem a5'ke

znajomy podłączył mi VAG pod komputer i odczytaliśmy sporo błędów, po wykasowaniu zniknęły na stałe ale zostało kilka t.j.:

licznik

01300 - J401 - zniknęło po wyczyszczeniu

czujnik oleju (na licznikach temp oleju pokazuje mi ciągle 0)

00552 - G266

klimatyzacja - przy wymianie rozrządu mechanik powiedział mi, ze nie miałem w ogóle sprzęgiełka (zamontowałem) i jakiś przewodzik do klimy mam do wymiany, tego jeszcze nie zrobiłem

0792 - F129

poza tym miałem dziwne odczyty przy wtryskiwaczach

silnik był ciepły, 90C, przejechałem z 40km przed sprawdzeniem tego

na wolnych obrotach VAG 23 miałem

1. +7

2. +10

3. -20 - to jest dziwny wpis, o co chodzi?

4. +1

Opublikowano

Michał zrób komplet logów wszystko masz w tym dziale jakie logi zrobic jak i co i wtedy można stwierdzić co boli twoje auto

Opublikowano
  • Autor

logi robiliśmy na takim fajnym ręcznym urządzonku, nie było eksportu

ale mam kabel z mari.pl (pożyczony) jak znajdę soft to mogę wygenerować kompletne logi

powiedz mi proszę samochód musi być ciepły/zimy?

jutro zainstaluje na laptopie Windowsa to to zrobię

Opublikowano
  • Autor

ok, z tego co widzę chwile mi to zajmie

---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 21:42 ----------

EDIT:

W silnikach wyposażonych w pompowtryskiwacze (PD - np. AWX, AVF) nie logujemy grupy 004 w trybie BS !!!

wb5 1.9 DTi AJM mam pompowtryskiwacze?

głupie pytanie ale wole sie dopytać

Opublikowano

Tak, masz pompowtryskiwacze. Grupy staraj się logować pojedynczo na rozgrzanym silniku. Wrzuć wyniki z auto-scana.

Ross-Tech Wiki - na tej stronce możesz znależć jak usunąć poszczególne usterki.

Opublikowano
  • Autor

jak to przeglądam jest całkiem proste, powiedzcie mi jeszcze jakie grupy mam sprawdzić, te podane w instrukcji?

Opublikowano

Wszystkie z instrukcji poza 000 bs i 004 bs.

Linki do grup wygeneruj przez stronkę vaglog.rtnet.pl.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

chyba sie pochwaliłem z tym kablem nie chciał pracować z tym softem, jak znajdę soft albo kupię inny kabel dam znać

---------- Post dopisany 29-03-2014 at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany 01-03-2014 at 19:39 ----------

ok, chwile mnie nie było

mam juz kabel, wszystko działa poprawnie, jutro wieczorem robię testy

nie do końca rozumiem różnicy między:

grupy normalnie: 000, 001, 003, 004, 007, 013, 014, 018, 023.

grupy Basic Settings: 000, 003, 004, 011:

w tej aplikacji VCDS-Lite nie bardzo widzę takie opcje

http://www.ross-tech.com/vcds-lite/manual/screens/measblocks.png

---------- Post dopisany 05-04-2014 at 18:16 ---------- Poprzedni post napisany 29-03-2014 at 20:25 ----------

ok, chyba mam wszystko:

próby w normalne - na parkingu:

Log (0 - 003)

Log (1 - 004)

Log (2 - 011)

próby dynamiczne - na trasie, 4 bieg:

Log (0 - 008)

Log (1 - 010)

Log (2 - 004)

Log (3 - 001)

Log (4 - 011)

nie wiedziałem jak zapisać odczyt bloków tak wiec linki do screenów:

http://rpi.urbinek.eu/audi_a4/logi/000.PNG - tutaj mam błąd, że wersja nie zarejestrowana, więc wszystkie funkcje nie działaja...

http://rpi.urbinek.eu/audi_a4/logi/001-002-003.PNG

http://rpi.urbinek.eu/audi_a4/logi/007-013-013.PNG

http://rpi.urbinek.eu/audi_a4/logi/014-018-023.PNG

błędów silnika nie mam:

DTC-01

Saturday, 05 April 2014, 12:30:56.

VCDS-Lite Version: Release 1.2

Control Module Part Number: 038 906 019 BR

 Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 0000SG  1064

          Software Coding: 00002

           Work Shop Code: WSC 06325

                     VCID: 68A33BA31B6B

No fault code found.

---------------------------------------------------------------------------

ale mam coś z olejem:

DTC-17

Saturday, 05 April 2014, 12:32:06.

VCDS-Lite Version: Release 1.2

Control Module Part Number: 8D0 920 931 

 Component and/or Version: B5-KOMBIINSTR. VDO D11 

          Software Coding: 00040

           Work Shop Code: WSC 00000

                     VCID: E4BBAF936743

          Additional Info: ÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿ     AUZ7Z0Y1362934

2 Faults Found:

00562 -  Sensor for Oil Level/Temperature (G266)

       30-10 -  Open or Short to Plus - Intermittent

00562 - Shareware Version. To Decode all DTCs

       29-00 - Please Register/Activate

---------------------------------------------------------------------------





Saturday, 05 April 2014, 12:32:27.

VCDS-Lite Version: Release 1.2

Control Module Part Number: 8D0 920 931 

 Component and/or Version: B5-KOMBIINSTR. VDO D11 

          Software Coding: 00040

           Work Shop Code: WSC 00000

                     VCID: E4BBAF936743

          Additional Info: ÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿÿ     AUZ7Z0Y1362934

1 Fault Found:

00562 -  Sensor for Oil Level/Temperature (G266)

       29-00 -  Short to Ground

---------------------------------------------------------------------------

sama wskazówka temp oleju leży martwa (lekko podnosi się do 0 na starcie)

chociaż 2 dni temu jak jechałem A4 z maksymalną dozwoloną przez moc mojego silnika ;) prędkością to pokazała mi się temperatura i wskazywała około 100stopni

ładnie bym prosił o analizę

---------- Post dopisany 08-04-2014 at 18:06 ---------- Poprzedni post napisany 05-04-2014 at 18:16 ----------

jakieś wnioski :(?

---------- Post dopisany 27-04-2014 at 17:16 ---------- Poprzedni post napisany 08-04-2014 at 18:06 ----------

witam, czy ktoś był by w stanie przeanalizować te logi?

Opublikowano

Logi są ok. Działałeś coś z czujnikiem temperatury i poziomu oleju ?

Opublikowano
  • Autor

dzięki za odpowiedź

czujnik czyściłem, wymieniłem olej, poza tym nie miałem za bardzo czasu szukać części/wymieniać, bo był mi potrzebny samochód

dziwne jest to, że wskaźnik na fisie czasami działa i po sprawdzeniu w klimie pokazuje dobrą temperature (tak mi się wydaje)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.