Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze jednostki sterującej. Początki z Car Audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przeczytałem nie jedno forum i niejeden post lecz odpowiedzi nie zapełniły mojej ciekawości do końca. Jeżeli chodzi o car audio to zaczynam swoją przygodę. Chciałbym prosić kolegów zajmujących się tym profesjonalnie o pomoc w doborze jednostki sterującej 1din moje propozycje to:

Alpine

ALPINE CDA-137BTi MP3 USB BLUETOOTH 4#50W HIGH END (3996845308) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ALPINE CDE-178BT BLUETOOTH CD USB MP3 PENDRIVE 8GB (4018015769) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Pioneer

PIONEER DEH-80PRS HIGH END BLUETOOTH USB MP3 PILOT (3996584317) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

PIONEER DEH-X9600BT MP3 USB SD BLUETOOTH 4 # 50W (4012856172) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy lepiej coś w stylu używki:

Alpine

Alpine CDA-9812RR RCA 4V WINDA 60W PILOT KOMPLET (4003878578) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Alpine CDA-9855R RCA 4V PROCESOR WINDA / komplet (3994384651) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Fajnie jakby radio czytało pliki MP3 myślę ze z nowymi niemiałbym żadnych problemów no i są w nich porty USB. Na tym kończy się moja wiedza chciałbym dowiedzieć się która z jednostek jest najbardziej przyszłościowa i ma najlepszy dźwięk.

Budżet na całość z wymiana głośników, kablami, skrzynia, wzmacniaczami, kondensatorem do 5 tyś.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie Alpine.... sam zmieniłem tydzień temu na Alpine CDE 9882 Ri ... i jestem zachwycony.... to sprzęt naprawdę wysokiej klasy a nie to co te inne dziadostwa co teraz produkują :wink:

ale nie te 2 pierwsze.... tylko "stare" Alpine bierz pod uwagę ... CDE lub CDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,co do wyboru radyjka to duzo zalezy od tego czego sluchasz i reszty klockow jakie potem dokupisz,ale tak na wstepie to jesli alpine to tylko cda .testowalem modele 9835,55,53,12 i jakies jeszcze z serji 7... sa to swietne grajki godne polecenia,oczywiscie 35 goruje:wink:co do pionkow to oczywiscie moj 88rs2 i roznego rodzaju deh p np. 6900 80rs, 9600 ,ogolnie pionki graja lagodniej ,lagodza glosniczki wysokotonowe ktore lubia ostrzyc w przeciwienstwie do alpin ktore lubia je wyostrzac,jedynie 9835 jak sluchalem to gra bardzo fajnie i tylko ona moze sie rownac z pioneerem 88rs (oczywiscie to moje zdanie i moje osobiste odsluchy i porownania) wiec jesli masz w planach kupic radio nowe za 1000 zl to zdecydowanie polecam ci uzywke w postaci takiego pioneera lub alpine 9835:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdę ładną używkę Pioneera 88rs2 to kupie (wszystkie używki 9835 są w fatalnym stanie wizualnym jakie znalazłem) jak nic nie znajde wezmę tego nowego 80PRS

Jeżeli chodzi o komponenty to myślę o czymś takim:

głośniki przód DLS C6A + tłumienie

wzmacniacz u-Dimension ProZ 4-80 Comp 4-kanałowy (4x80-150W / 2x220-300W)

kondensator: powerbass-1,2f

skrzynka + głośnik DLS OA8

Jeżeli macie inne pomysły i doświadczenia proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te dls to coxy? jesli tak to ja bym je odpuscil ,jak dls to np.r6 ,r6.2 albo cos z dego st ,po lub audio systemy,u-dimens tez jest dobry,zalezy tez czy wolisz kulturalne jakoscowe granko czy cos z mocnym basem i kickiem wszystko od tego zalezy.U-dimension robi fajne wzmacniacze wiec taki moglby byc ale to zalezy znow od tego co wybierzesz na przod ,bo jesli na przod dasz zestaw z glosnikami z 100 W rms to jeszcze ujdzie ale jak juz bedzie wiecej na przodzie to ,trzeba ci szukac cos mocniejszego,i moze sie zastanow nad 2 kanalowym do przodu i albo 2 kanalowym w mostku albo monoblocku na suba ,to jest takie bardziej przyszlosciowe rozwiazanie,bo potem jak bedziesz chcial wiecej to znow nowe kable itp,a wiem bo sam tak zaczalem ,od el comp 6 i alpine mrvt500 ale z czasem to bylo malo:naughty:i zaczalem szukac czegos co w koncu mi podejdzie,narazie ten uklad ktory mam bardzo mi pasuje,bardzo mocny bas i ogolnie czyste brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeszcze tego nie ogarniam od tygodnia siedzę, czytam wertuje net i szukam co mam kupić.

Najlepiej podjechać do firmy z car audio i poprosić o dobry sprzęt ale tu mogą mieć cos na stanie czego będą się chcieli pozbyć i będzie to nie w mój gust. Jak już wszystko skompletuje to oczywiście podjadę i dam to dobremu specowi do zamontowania ale będą to klocki wybrane przeze mnie i myślę ze z wasza pomocą wyjdzie to wszystko jak trzeba.

Jeżeli mogę prosić o sugestie to w sumie ok 4 tys zł bez radia co kupić żeby było OK

A muzyka jaka słucham wszystko co leci w radiu ESKA i RMF MAXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupisz dobry sprzet za 4kola,ja bym tak zrobil;przod -http://www.caraudiosklepy.pl/dego-sp-650-p1088.html do tego szukaj wzmaka helix a2 lub p200(jak moj ,mozna za 1000-1200 kupic,polecam,klasa!!!) i wygluszenie dobre to masz przod za okolo 3tys ,zostaje ci tysiak na wzmak z subem i ja bym tu ci polecil jl i helix te znam ale w cenie do 500zl(tez zalezy jakiej srednicy ,do kombi 10" wystarczy,wtedy cena jest nizsza) kupisz bardzo dobry sub z roznych firm ,zalezy co ci podpasuje i 500 zostaje na wzmak do niego ,celowal bym w niedrogie hifonics ,jakosc w stosunku do ceny jest super,a jesli by ci nie odpowiadal to zamienisz go na cos co bedzie wedlug ciebie lepsze.tak czy tak zainwestowal bym sporo w przod zeby go 2 razy nie robic a sub czy sam wzmak to nie problem zmienic. oczywiscie chce podkreslic ze jest to moja opinia i pisze to w sposob taki jak ja sobie bym zrobil jak bym mial 4tys:hi:

---------- Post dopisany at 19:30 ---------- Poprzedni post napisany at 19:21 ----------

wygluszenie i kabelki ,mysle ze okolo 800zl no chyba ze siegniesz po te gadzety z gornej polki:wink:,celuj w srednia np.Hollywood ,ja mam takie z serii pro i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o coś takiego mi chodziło konkret bardzo dziękuje. Od jutra zaczynam składanie klocków mam nadzieje ze do końca marca to zagra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzialaj ,dzialaj :naughty:ja dzis tez stroilem zestaw,i nigdy bym nie wrocil do serii:thumbdown:teraz to jest muzyka:decayed:

---------- Post dopisany at 19:57 ---------- Poprzedni post napisany at 19:47 ----------

ps.w sprawie suba i jakiegos wzmaka jak bedziesz potrzebowal rady to pisz na pw. mam paru fajnych znaiomych co sie tym zajmuja i napewno ci dobrego dopasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radyjko zakupione zamontowane i wystrojone :) padło na deh-80prs nie wiedziałem ze seria będzie grała lepiej na samym radiu ale nie ma co się podniecać czekam na resztę gratów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...