Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówne obroty


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem dotyczy A6 z 97 roku C5 z silnikiem AFN po virusie.

Zacznę może jak u mnie działa silnik na "ssaniu", po uruchomieniu chyba EGR przestawia się cyklicznie co ok 60 sekund (strzelam bo nie mierzyłem), wtedy słychać gwizd turbiny i tak co jakiś czas. W jednej pozycji nie słychać turbiny ,a w drugim położeniu jest gwizd i obroty silnika na tym samym poziomie. Nie wiem czy jest to prawidłowe działanie, ale do rzeczy. Dzisiaj podczas tego przełaczania obroty wyraźnie wzrastały z 900 do 1200.

Wiem że powinienem zrobić logi ale nie maiłem czasu. Czy jakieś sugestie w ciemno co może być nie tak?? I czy takie objawy mogą spowodować w konsekwencji jakieś inne uszkodzenia??

---------- Post dopisany at 13:53 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

Osobiście podejrzewam zabrudzony EGR, ale może ktoś mądrzejszy się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz. Nie mam czasu narazie.

Dzisiaj jadę w trasę to go przeciągnę trochę, zobaczymy czy było to chwilowe zakłócenie, czy coś faktycznie zaczyna się dziać.

---------- Post dopisany 09-03-2014 at 14:14 ---------- Poprzedni post napisany 07-03-2014 at 07:22 ----------

Wygląda na to że to było coś chwilowego, po dłuższym postoju (2 tygodnie). Ogólnie odstawiam autko na lato i przesiadam się na jednoślad. Auto nie jeżdżone robi się szrot, jak utrzymać w jak najlepszej kondycji auto, które w planach będzie stało przez 6 miesięcy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładować akumulator i chronić od wilgoci najlepiej bo układ hamulcowy koroduje najbardziej, po takim czasie ścieknie cały olej z głowicy wiec rozruch będzie na sucho po takim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że co tydzień będę musiał go ruszyć chociaż te 50 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...