Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opór przy skręcaniu kierownicą


pdn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam audi a4 b7 s-line z 2007r, kupione kilka miesięcy temu, od samego początku był problem przy manewrowaniu. Kierownica ciężko chodzi, blokuje z przerwami przy skręcaniu w prawo lub lewo. Dodawanie gazu nic nie zmienia, a wiec to raczej nie pompa. Maglownica była wymieniana, gdyż przy zakupie dostałem dodatkowo oryginalną i tu moje pytanie, co to może być? Czy to zawory, rozdzielacz, krzyżak, a może coś innego? Byłem ostatnio na przesmarowaniu krzyżaka, ale nic to nie dało. Bardzo proszę o jakieś sugestię, może ktoś spotkał się z podobnym problemem? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób mały przegląd tj płyn,zawór i wszystkie oringi wymień na nówki.

Co za magiel dostałeś używkę czy regenerowany???

Co był za magiel wkładany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn był wymieniany na nowy (nie ubywa). Magiel wymieniony, był używany po 90 tys. nie był regenerowany. (przecieków nie ma).

Może to problem ze wspomaganiem? Przy manewrowaniu wygląda to tak jakby wspomaganie się wyłączało, albo jakby go nie było coś jakby było pulsujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pasek wspomagania. Nie wiem czy u Ciebie taki występuje ale u mnie po wymianie jak ręka odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest jeden na wszystko, wieloklinowy ( nie ma oddzielnego do wspomagania) i raczej to nie jest jego wina.

Dodam jeszcze, że przewód hydrauliczny od wspomagania pręży się przy skręcaniu. Przy wolnym skręcaniu przy manewrowaniu kierownica ciężko chodzi, a gdy chcę szybciej skręcić to chodzi jeszcze ciężej. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co to może być?

---------- Post dopisany 12-03-2014 at 11:52 ---------- Poprzedni post napisany 11-03-2014 at 12:41 ----------

odświeżam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...