Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b5 1.9tdi afn 110 słabe wspomaganie ---- dziwny problem przy skręcie


CZIKITA

Rekomendowane odpowiedzi

A4 B5 1.9TDI AFN 110 SŁABE WSPOMAGANIE ---- DZIWNY PROBLEM PRZY SKRĘCIE

Mam dziwny problem nikt nie umie mi odpowiedzieć na to pytanie czy to wina pompy czy maglownicy czy czegoś innego .

Więc tak miałem poprzednio b5 z takim samym silnikiem na liczniku 200 czyli w praktyce jakieś 400. Przy skręcaniu nawet w zakręty 90 stopniowe nie zdarzyło mi się żebym skrzyżował ręce układ był tak genialnie wrażliwy że muśniecie kierownicy powodowało zmianę pasa bardzo mi się to podobało (szczególnie przy kontrach w zimie )

Natomiast w obecnym B5 mam na blacie 340 więc pewnie ma z jakieś 600 tysi i tu pojawia się problem i to dość nie bezpieczny przy każdym zakręcie krzyżują mi się ręce to jest po prostu niebezpieczne gdyż muszę robić na kierownicy mydełko jedna ręką żeby się miescic na drodze .

Kierownica chodzi lekko bez oporów przy szybkim skręcaniu na postoju przy włączonym silniku prawo lewo słychać delikatne pukanie ale w poprzednim też to występowało a w zakręty wchodziło świetnie.

Proszę o pomoc w diagnozie

czy da się to naprawić czy trzeba wymienić pół układu pompa magiel itp ?

Dodam jeszcze że obydwa samochody były z rocznika 1998 obydwa afny 110 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś czy są jakieś luzy w układzie kierowniczym ? Jeśli nie ma to raczej maglownica do regeneracji robiłem to u siebie i w porównaniu do żony passata jedzie się dużo lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy to znaczy jak je sprawdzić ? wiem tyle że jak siepie kierowajką prawo lewo w miejscu to słychać że lekko puka ale w poprzedniej też mi tak pukała a w zakręty wchodziła jak w masło i bokami latała.

Ile dawałeś za regenerowaną bo mam możliwość kupić używkę za 300 zł z 2,5tdi i się waham czy używkę czy coś z regeneracją kombinować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...