Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwarcie w macie grzewczej foteli - wypalona dziura.


undek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

napotkałem dość poważny i nietypowy problem po wymianie foteli z podstawowych grzanych na sporty z regulacją lędźwi i grzaniem. Sprzedający zapewnił mnie, że maty są sprawne. Po zamontowaniu foteli i skasowaniu błędów fotele nie grzały do końca tak jak powinny. Mija dwa dni, włączam grzanie z rana, ale coś w jednym punkcie za gorąco. Jakież było moje zdziwienie kiedy po zatrzymaniu zobaczyłem dziurę, dymek i prześwit przetartego przewodu grzewczego. Złamał się na łączeniu obszarów siedziska. Co teraz? Dodam, że sprawa skończyła się i tak bez większych strat materialnych, a mogło być różnie. I teraz:

1. Co się mogło stać?

2. Gdzie zabezpieczenia przed takimi sytuacjami ?

3. Co zrobić żeby sytuacja się nie powtórzyła?

Jak dla mnie jedynym sensownym wytłumaczeniem jest złamanie przewodu grzewczego, który zaczął się punktowo rozgrzewać i iskrzyć. Stąd wypalona dziura.

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie iskrzyło po prostu otworzył się obwód i drucik zrobił się czerwony przez co przepalił tapicerkę. Jak to naprawić ? albo wymiana maty albo rozebrać polutować (opisane na forum jak to zrobić) i dalej się cieszyć z grzanych stołków. Niestety nie zna się dnia ani godziny kiedy nastąpi zmęczenie materiału i się mata przepali. Ja za swoją mate w aso dałem coś koło 400zł jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawać te 4 stówy to może na początek w wolnej chwili rozbiorę fotel i postaram się przejrzeć całą matę i polutować ewentualne przerwy. Fotel pasażera jest w super stanie, po tej przygodzie zastanawiam się czy jednak i jego nie rozebrać i przejrzeć dla spokoju. No nic, póki co fotel kierowcy. Dam znać jak poszło.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...