Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ARG] Wymiana osuszacza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Proszę o informację co powinno być zrobione podczas serwisu klimatyzacji. Z informacji jakie zdobyłem ogólnie na temat klimatyzacji powinno się wykonać następujące czynności:

1. Wypompowanie czynnika chłodniczego

2. Wymiana osuszacza

3. Czyszczenie układu suchym azotem

4. Napełnienie układu czynnikiem chłodniczym

5. Wymiana filtra kabinowego

6. Kontrola szczelności

Czy tak to wygląda w Audi A4?

Najważniejsze pytanie: czy powinno się wymieniać co 2 lata osuszacz?

Opublikowano

Jeśli chodzi o przegląd klimstyzacji to możesz zrobić go sobie sam czytaj za darmo:

1(czy klima wogóle dobrze chłodzi? jaka jest tem powietrza tuż przy wylocie z kratki gdy klimaTRONIK JEST USTAWIONY na LOW a dokładniej (sam to mozesz ocenic) czy jest wystarczająco chlodne powietetrze przy max schładzaniu auta

2wymieniasz filtr przeciwpyłowy

3odgrzybiasz klime(kupujesz specjalną pianke i a)lokalizujesz parownik dostajesz sie do niego i tam psikasz oraz w kratki nawiewu B) jesli niejestes w stanie sie dostac z jakis przyczyn do paronika(choc powinienes) to tylko w kratki psikasz , chyba że czujesz smród z klimy to bez a sie nieobejdzie niektore firmy robia tylko wariant b a sciemnaja ze a tez:)

4 cieszysz sie klimą

co do twoich punktów

ad1 w sprawnej klimeie niema prawa zmienic sie stal ilosciowy czynnika w instalacji(prawidłowo sprawna instalacja jest szczelna) co prawda teoria mowi ze latem powinno sie troszeczke upuszczac czynnika a zima dodawac ale to tylo niestosowana w praktyce teoria zreszta i tak bys niezawuwazyl ruznicy

ad2podczas zwyklego przeglądu nie, jezeli wszystko jest ok z klima to nic niedotykac tyczy si nietylko samochodowych klim

ad 3 tylko gdy ładujesz calkowicie pusata klime od zera nowym czynnikiem a wogole to czyszczenie azotem to niejest czyszczenie tylko za pomoza azotu sie osusza uklad by niebylo w instalacji wilgoci i w praktyce stosuje sie to tylko w duzych instalacjach chlodniczych lub klimatyzacyjnych w przypadku pamluch jest to bez sensu

ad 4 jezeli masz sprawna klime patrz punkt 1 jesli jednak miales jakas awarie klimy zwiazano z rozszczelnieniem ukladu no to chyba logiczne ze trzeba ja nabic czynnikiem p usunieciu usterki

ad 5 TAK dokladnie filtra przeciwpyłowego w przypadku klimy samochodowej

ad 6 TAK

Osuszacz nietrzeba choć niektóre rególki mogą mówić inaczej

Nietylko o wygląda tak w adudi tyczy sie to kazdej samochodowej klimy i nietylko samochodowej tak w skrocie mowiąc

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

http://www.alpo.ig.pl/

To jest link do strony z której czerpałem informacje dotyczące serwisu klimy.

Jest tam napisane że układ nie jest całkowicie szczelny ponieważ są w nim przewody gumowe przez które ucieka czynnik oraz dostaje się wilgoć. Wilgoć oraz inne zanieczyszczenia gromadzą się w osuszaczu dlatego powinno się go wymieniać co jakis czas (2 lata). Nieszczelność powoduje że w obiegu jest coraz mniej czynnika chłodniczego z olejem i tym samym powoduje to gorsze smarowanie kompresora co w konsekwencji może doprowadzić do jego zatarcia. Dlatego nie powinno się czekać z wymianą czynnika do momentu gdy klima będzie słabo chłodziła.

I jeszcze jedno co sądzicie o metodzie odgrzybiania polegającej na napuszczeniu gazu grzybobójczego do kabiny i włączeniu wentylacji w obiegu wewnętrznym? Taką metodą odbywa się odgrzybianie w serwisie VW w naszym mieście.

Czy ktoś ma jakieś wiarygodne informacje które przeczyłyby konieczności wymiany osuszacza?

Opublikowano

Do kolegi tomikk77

Z całym szacunkiem kolego ale niepisz herezji:) "wiesz że gdzieś dzwoni ale niewiesz skąd"

Czy ty tak serwisujesz klime?-jesli tak to chyba niemasz co z pieniedzmi robic

Odgrzybianie klimy polega na zdezynfekowaniu kanałów wentylacyjnych, parownika i kanałów odpływowych skroplin mające na celu usunięcie grzybów i innych drobnoustrojów z środowiska wilgotnego i szczególnie przystępnego dla ich rozoju więdz sam możesz sobie odpowiedziec na postawione przez siebie pytanie.

PS UKŁAD PRAWIDŁOWO SKRĘCONY BEZ USZKODZEN JEST CALKOWICIE SZCZELNY a to że niektóre firmy podają inaczej wynika z faktu że się zabespieczają w momęcie jakiś wątpliwości czy roszczeń klienta (chodzi o kase i uniknięcie dodatkowych kosztów wynikłych np z nieprawidłowo skręconego śrubunku przez który w tym przypadku będzie ulatniał się gaz

Opublikowano

Do kolegi tomikk77

Z całym szacunkiem kolego ale niepisz herezji:) "wiesz że gdzieś dzwoni ale niewiesz skąd"

Czy ty tak serwisujesz klime?-jesli tak to chyba niemasz co z pieniedzmi robic

Odgrzybianie klimy polega na zdezynfekowaniu kanałów wentylacyjnych, parownika i kanałów odpływowych skroplin mające na celu usunięcie grzybów i innych drobnoustrojów z środowiska wilgotnego i szczególnie przystępnego dla ich rozoju więdz sam możesz sobie odpowiedziec na postawione przez siebie pytanie.

PS UKŁAD PRAWIDŁOWO SKRĘCONY BEZ USZKODZEN JEST CALKOWICIE SZCZELNY a to że niektóre firmy podają inaczej wynika z faktu że się zabespieczają w momęcie jakiś wątpliwości czy roszczeń klienta (chodzi o kase i uniknięcie dodatkowych kosztów wynikłych np z nieprawidłowo skręconego śrubunku przez który w tym przypadku będzie ulatniał się gaz

czynnik R-134a faktycznie przenika przez elementy gumowe w wiekszym lub mniejszym stopniu ale jednak :hi:

Opublikowano

czynnik R-134a nieprzenika a jesli jestesmy juz w tym temacie jest to ulubiony czynnik dla mechanokow od klimy poniewaz urzadzenia na r-134a pracuja na nizszych cisnieniach w porownaniu do urzadzen np na r 410 a wiec ze tak powiem jest to czynnik mniejwymagajacy jesli chodzi o zapewnienie szczelnosci ukladu ale powiem tez z praktyki ze kazde moje auto wyposazone w klime nigdy niewymagalo dobijania czynnika nigdy!!!! chyba ze rozwalilem klime :naughty aha i jeszcze dodam na 99.99999% r 134a nieprzenika przez gume ale nigdy sie nieuwazalem za super fachowca (bo nawet takich nie ma) i moge sie mylic wiec kolego skad masz tą informacje ze przenika?

Opublikowano

czynnik R-134a nieprzenika a jesli jestesmy juz w tym temacie jest to ulubiony czynnik dla mechanokow od klimy poniewaz urzadzenia na r-134a pracuja na nizszych cisnieniach w porownaniu do urzadzen np na r 410 a wiec ze tak powiem jest to czynnik mniejwymagajacy jesli chodzi o zapewnienie szczelnosci ukladu ale powiem tez z praktyki ze kazde moje auto wyposazone w klime nigdy niewymagalo dobijania czynnika nigdy!!!! chyba ze rozwalilem klime :naughty aha i jeszcze dodam na 99.99999% r 134a nieprzenika przez gume ale nigdy sie nieuwazalem za super fachowca (bo nawet takich nie ma) i moge sie mylic wiec kolego skad masz tą informacje ze przenika?

zjmuje sie chłodnictwem od 1985 roku i jestem 2 pokoleniem ,firme klimy samochodowej mam od 4 lat i patrzac na budowe czynnika r-12 i r-134a sam sobie odpowiedz jak jest zbudowany i jaka jest jego gestość ,w jaki sposób zbudowane są przewody gumowe klimatyzacji samochodowej i dlaczego jest prawdopodobieństwo przenikania czynnika przez elementy gumowe ,sa to wycieki żedy 10% całego układu i nie ma nato żadnej reguły

pozdrawiam

Opublikowano

Ja z praktyki powiem tak napewno jakies minimalne ubytki czynnika magą być ale ten ubytek nie ma za bardzo wielkiego wpływu na prace urzadzenia i jest to dla czlowieka nieodczuwalne chyba ze mowimy o przestzeni paru lat to wtedy oczywiscie moze byc go troche malo w instalacji ale niejest mozliwe zeby cznnika brakowalo znaczaco w ciagu roku lub 2 , ja osobiscie niespotkalem sie z takim przypadkiem chyba ze cos bylo nieprawidlowo podlaczone lub alo uszkodzenie a co do przenikalnosci przez gume to nieche sie klucic bo na 100% niejestem pewien ale zasiegne na ten temat informacji i napisze co sie dowiedzialem jednak na chwile obecna niesadze by czynnik tak poprostu przez gume mowil papa bo sa to specjalne przewody ktore grubo kosztuja(wiem bo uszkodzilem i musze sobie kupic dwa z czego jeden zamiennik nie oryginal kosztuje 400zł) a coraz czesciej spotykane jest zastosowanie elastycznych łączników tzw gumopodobnych że sie tak wyraże w normalnych instalacjach chłodniczych czesto powaznych ze wzgledu na dlugosc instalacji i moc chlodniczą i tak jakos nieubywa czynnika na tyle ze trzebabylo co jakis czas dobijac czynnikia ktore zreszta sa bardziej przenikliwe niz te stosowane w kliatyzacji sachodowe

Pozdrawiam kolege po fachu :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.