Skocz do zawartości
IGNOROWANY

strzały w wydech 1.8


siwy_gt

Rekomendowane odpowiedzi

wydech mam kupiony nowy cały układ ale nie chce go zakładać żeby mi go nie pojebało

Byłem dzisiaj ponownie u gazownika który sam przyznał ze już zgłupiał bo wszystko jest sprawdzone cała instalacja lpg przepatrzona reduktor sprawny listwa nowa wcześniej wymienione przewody i świece bark błędów zapłonu auto na benzynie ideał na gazie po przejechaniu 1,5 kilometra też

według niego morze to być jeszcze cewka ale sam się dziwi takimi objawami ale nie wymienię jej na mową bo to za duże koszta a nie mam gwaranci że to coś da mówiłem mu tez ze jak kiedyś wymieniałem przewód odpowietrzający odmę i ściągałem kolektor dolotowy to był osmalony a jak zapaliłem auto bez niego to się pokazywał ogień na krutczach tak jak by zawory przepuszczały morze jest to samo na wylotowych ale mówił że jak by zawory przepuszczały bo strzelał by dłużej i spalanie powinno być większe a jest w normie

kazał mi czekać jak będzie maił podobne audi na warsztacie to do mnie zadzwoni i przełożymy tom cewkę a jak nie to sprowadzimy jeszcze ciśnienie na cylindrach

co wy o tym wszytki myślicie a najgorsze jest to że potrzebuje auta do dojeżdżania do pracy a z tymi rozerwanymi wydechami to się nie da jeździć a jak mnie policja zatrzyma to po dowodzie odrazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potraktuj swój wydech jak byś go nie miał , brak kata , rozwalone tłumiki - to musi strzelać :wink:

Przez nieszczelności i brak kata układ wydechowy zasysa tlen i ogłupia sonde .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PB pewnie też tylko mniej odczuwalnie , a dlatego przez pierwsze kilometry bo silnik jest w fazie rozgrzewania i jest deko mocniej podlewany paliwem przez nieszczelny wydech zasysa tlen i mamy bum.

Krótko mówiąc wydech ma być szczelny i dziwie się że gaziarz coś próbuje wyregulować na takim wydechu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakąś możliwość żeby sprawdzić czy to na pewno wina ogłupionej sondy te strzały np ją dołączyć i sprawdzić ja auto na to zareaguje albo wykręcić i odizolować od warunków zewnętrznych czyli zaklej np izolacją bo nie chce zakładać nowych wydechów jak to ma nie pomóc i morze je zniszczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz sondę od instalacji , ecu przejdzie w tryb awaryjny , silnik będzie pracował na sztywnej mapie paliwa , ale czy to pomoże ?:co: Wydech niestety musi być szczelny , jest nie sprawny trzeba naprawić .

Można jeszcze sprawdzić czy podczas pracy silnika na LPG nie leje któryś wtryskiwacz PB , ale w takim przypadku silnik powinien kulać na któryś cylinder .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kata zawsze można założyć uniwersalnego np. metalowego , na pewno polepszy się praca silnika w dolnym zakresie obrotów .

Listwę wtryskową odkręć od kolektora, podłącz pompę paliwa ( trzeba zmostkować przekaźnik ) i patrzeć czy któryś nie puszcza paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...