Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 1.8 ARG temperatura pracy 104 na klimatroniku


hektor1990dzn

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanko czy temperatura silnika 104 C jest dobra temperaturą pokazywana na klimatroniku ? pytam gdyż nie za bardzo rozumiem taki zwrot sytuacji mam wymieniony czujnik temperatury poniewaz temperatura wariowała a jeszcze wczesniej wymieniałem termostat samochod grzeje w srodku jak oszalaly temperatura jest okej na 90 C choc zauwazylem dzisiaj ze jest tak gdzies okolo 2mm z prawej strony czy to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jaki kupowałeś? Często te dupne zamienniki oszukują. Kiedyś dostałem za free od kupla nowy czujnik Toprana. Mój był sprawny ale podłączyłem go na testy. Stary czujnik przed odpałem pokazywał 20C, nowy już na starcie pokazywał ponad 30C. Po nagrzaniu, mój ori czujnik 89C a nowy około 105C. Wywaliłem ten nowy zaraz do śmieci bo do niczego innego to się nie nadawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten nowy czujnik byl febi bedac u kilku mechanikow powiedzieli mi ze febi to wlasnie sie tak sypia.... a czy to mozliwe zeby oryginalny czujnik u mechanika kosztowal 50 do 60 zl?

---------- Post dopisany at 18:21 ---------- Poprzedni post napisany at 17:59 ----------

czyli wszystko mozliwe ze czujnik i jak bedzie nowy to nie powinno byc nic... nawet wlozylem wczoraj stary.... i po odpaleniu pokazywal 60 choc byl uszkodzony a tamten jakby 90 bylo jego punktem startowym :D zwarcia nie ma raczej na zegarach gdyz nawet odpinalem czujnik i wlaczylem zaplon wskazowka lezala..... mam nadzieje ze sie juz uporam z tym problemem bo juz nie chce mi sie znow do tego wracac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winowajcą był czujnik temperatury cieczy ten zielony który został zakupiony za 35 zl.... juz teraz przekonałem sie ze czasem oszczędzając na jakiejś części i kupując byle jaki zamiennik można sie naciąć no chyba że sie mylę nie wiem jedynie czy opakowanie tegoż nowego czujnika oryginalnego jest az tak adekwatne bo czujnik byl zapakowany w torebeczke jakby dilerke... i gora zaklejona byla naklejka audi vw skoda seat choc wiem ze to sa te same grupy ale czyżby producent tak oszczędzał koszt tego czujnika u mechanika 52 zł.... czas teraz pokaże czy znow wtopiłem pieniądze czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie ciesze sie ze stojącej wskazóweczki na 90 ;) teraz czeka mnie bardziej kosztowna naprawa czyli wachacze kpl lemforder :) chciałem zakładac sam na własną ręke ale... czytajac i pytając mechaników mozna sie tez na tym przejchac gdyż za mocno dokręcone lubi sie odkształcac czy coś takiego a co do tego lemfordera to namówil mnie szwagier gdyz sam ma to zawieszenie juz chyba 3lata i nic sie nie dzieje..... a klei sie drogi jak nie wiem co potwierdzam bo sam tez pare razy jezdzilem tym autkiem :) widze Labiel że masz 1.8t sam posiadam w rodzinie a konkretnie moja mama jest szczęsliwym posiadaczem takiego silnika 97r co może być przyczyna gaśniecia po wymianie przepustnicy? autkiem nie bylo jezdzone jakis czas poniewaz pompa olejowa tez juz klękła ale obecnie jest okej zastanawiający jest fakt iż znika płyn z auta.... i kurcze tu jest pies pogrzebany bo nie kopci.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany wahacza: pierwsze słyszę żeby coś się miało giąć. Ważne to aby dokręcać wahacze do sań jak auto stoi na kołach, bo ja dokręcać na podnośniku to za pół roku tuleje pozrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o tym mowie :) :) a w sumie z intercarsu zalatwiam wachacze wiec mnie to jakos tam wyniesie wydaje mi sie nie duzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslisz ze jak mechanik dokreca sruby na wachaczu??? jak auto jest na kołach?? i tu cie zaskocze bo kazdego mechanika u ktorego widzialem audi na zmiane wachaczy to dokrecali je na maxa na podnosniku dlatego sam wymieniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a jak tam twoje walki z termostatem? Nie grzeje ci się? Ja u siebie wymieniłem na Gatesa, bo myślałem, że mój Vernet się popsuł :P Ale okazało się, że był sprawny tylko się zapchał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalem sobie spokoj narzie nie gotuje sie i plynu nie wywala to jest ok okaze sie co bedzie latem przy +30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no okej na maxa na podnośniku a jak potem na kolach to tez dokrecaja zreszta ;) nie mam warunków by to samemu zrobic a zawieszenie juz czeka na wymiane lada dzien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...