Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Diagnoza sprzętu / wzmacniacza.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1. Mam pytanie do bardziej oblatanych w temacie, mianowicie mam problem chyba ze wzmacniaczem. Mam w bagażniku wzmacniacz 3kanałowy, podłączona jest do niego skrzynia + owalne głośniki w półce Boshmann (wiem, błąd młodości :facepalm:). Wzmacniacz to Blow Adrenaline tl-x307, niższa półka ale dla mnie było wystarczająco. Problem pojawiał się już latem, kiedy wzmacniacz potrafił się przegrzewać i wyłączać. Teraz kiedy jeszcze nie ma upałów po dłuższym graniu jest podobny problem tyle że ucina tylko pasmo głośników w momencie uderzenia basem. Tak wygląda jakby brakowało mu mocy. Kable? Wzmak? Brak kondensatora? Nie wiem.

2. No i występuje tu jeszcze jeden efekt, ale ten od początku mej młodzieńczej instalacji :decayed:. Gdy dam radio głośno a nic nie gra występuje taki jakby pisk/szum, nie wiem jak to określić. Jest sposób by to wyeliminować? Radio nie ori, Kenwood - niby z półki średniej+.

Proszę o poradę, ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Jakie masz kable zasilające? przekrój.

ad2. RCA pewnie ze słabym ekranem. Podaj model oraz którędy je kładłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten zestaw: Zestaw kabli do montażu wzmacniaczy VK2 - hurt.com.pl - baterie, akumulatorki, ładowarki, eneloop, energizer

Kabel zasilający leci w prawym progu, a kabel RCA w lewym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te dziwne odgłosy masz przy zapalonym czy przy zgaszonym silniku?

szczerze, to bardzo słabe kabelki. Zasilanie jaki i RCA. Musisz się nieźle teraz nagimnastykować żeby ominąć wszystkie źródła ewentualnych zakłóceń:/

Na Twoim miejscu, jeżli chcesz zrobić to w miare tanio to poszukałbym w używkach albo zastosował jako zasilanie kabelki do spawarek. Bardzo sobie chwalę i często stosuję, dla estetyki dokupuję do nich jeszcze oplot. Przekrój optmalnie dałbym 20mm2. Jako RCA zastosowałbym KICX RCA-06 lub 05. Świetne kabelki jak za te pieniażki. Dostępne są na stronie automelodia.pl chyba w najniższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...