Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa oleju czy pasuje


frog125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się zapytać czy pompa oleju o numerze 03L 115 105D będzie pasowała do A4b8 2,0Tdi 143km 2009rok początek.Pytam bo mam taką do kupienia nową i nie wiem czy przypasuje bardzo proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakiem tego nie podpasuje dzięki

---------- Post dopisany at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany at 21:44 ----------

Mógłbym poprosić numer nowej pompy oleju z zabierakiem na 100mm pasującą do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara jest ok jeszcze chodzi myślałem wstawić nową.Byłem u mechanika pytałem o robotę i mówił że lepiej dać inną pompę ale nie powiedział jaką i że będę miał święty spokuj do końca gadał że jakiś tam kanał się zaślepia i coś tam jeszcze nie znam się na tym więc pytam bo miałem taką pompę o tym numerze za połowę ceny.

---------- Post dopisany at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany at 20:15 ----------

A nie wiem gdzie i jak przerobić ten zabierak u siebie,nie chcę żeby auto stało tydzień bo będę czekał na jakieś wysyłki

---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

Poza tym zawołał 2000zł za robotę z nową pompą z tego co wiem jest też z audi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał sie zaślepia przy poworcie do pompy z modelu B6 czyli krotko mowiac rezygnujemy calkiem z walkow wyrownowazajacych, ja osobiscie walkowalem temat 3 miechy wydzwanialem po roznych ludziach i skonczylo sie na przerobieniu starej pod zabierak 100 mm, zrezygnowalem z rezygnacji z walkow i zostalem przy serii

Ja temat ogarnolem w jeden dzien demontaz/montaz plus przerobienie :wink:

Koszt 700 zl + 500 zl montaz\demontaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przystępna cena a co sądzisz o tym zaślepieniu kanału i innej pompie niby problem będzie wyeliminowany (dzięki za włączenie się do zapytania) bo zamierzam na dniach to zrobić

---------- Post dopisany at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany at 20:46 ----------

A można kupić sam zabierak 100mm z gniazdem i zawieść mechanikowi czy cała pompa idzie do przerobienia bo znalazłem coś na allegro i nie wiem czy to pytam bo nie chcę się zrobić w balona

pompa oleju olejowa 2.0 tdi audi a4 b8 passat b6 (4084083018) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zabierak ori kosztuje cos kolo 10 zl i to wszystko co trzeba zakupic (firma ktora regeneruje te pompy posiada takie zabieraki) przerabiane jest gniazdo w starym wałku wyrównoważajacym (ja czekałem na pompe 1,5 h) i odebrałem od razu przerobiona, ja nie chciałem montowac pompy bez wałków bo różny jest efekt( opinia ludzi z ktorymi rozmawialem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekonałeś mnie zrobię tak jak mówisz też nie lubię jakiś przeróbek z innego auta tylko kurczę nie wiem do kogo to zawieść żeby przerobił?:facepalm: nie wiem czy u mnie jest ktoś taki co to robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj w google najblizej siebie takiej firmy lub na allegro, zawiez auto do mechanika niech ja zdemontuje popros znajomego aby zawiozl z toba ta pompe do przerobienia zaczekasz na miejscu i wrocisz do mechanika z gotowa przerobiona i zakladasz spowrotem tylko ja mialem do takiego warsztatu 30 km :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe 30km przeżyje najpierw muszę znaleźć kogoś kumatego który będzie wiedział o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kogos kumatego tylko do tego potrzebne sa specjalne maszyny, ja mialem mega blisko nie wiem jak bedzie u Ciebie ,pogadaj najlepiej z mechanikiem swoim i zapytaj o taki warsztat w poblizu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja dzięki za konkretne info.:wink:

---------- Post dopisany 03-04-2014 at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2014 at 21:44 ----------

Dziś byłem u mechaniora i chciałem zrobić tak jak Ty mówisz i d*pa powiedział że się nie podejmie tego bo to dla niego bez sensu bo wymiana zabieraka swoją drogą a i tak później będę narzekał na brak ciśnienia oleju.I jestem w kropce jego wersja jest pozbycie się wałka wyrównującego i że niby święty spokój na zawsze różnica w cenie niewielka,a połowa mechaników nie wie nawet o co chodzi i dlaczego wymienia się zabierak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmien mechanika przeciez to Twoje auto i Twoja sprawa, ja pow ze maja ja zdemontowac i nikt nic nie mowil i zaplacilem 500 zl za robote a ten ewidentnie Cie namawia a czy w dobrym kierunku wyjdzie w praniu tylko to nie on bedzie mial problem ponowny tylko Ty a on sie wypnie d*pa:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem jeszcze z innym mechanikiem o tym i mówił że przerobił na pompę z B6 i jest zadowolony ale powiedział ze nie podejmie się żeby zrobić tak u mnie.Z tego co gadał to jest zadowolony i jeździ już rok (avant) Sam wiesz jak ciężko znaleźć dziś dobrego mechanika:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...