Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju na słabszy.


tomi-n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :hi:

Słyszałem że do silników z większym przebiegiem nie należy lać pełnego syntetyku tylko zalewac olej np półsyntetyk, wedle zasady im starszy silnik i większy przebieg tym słabszy olej. Czy to prawda? Czy taka metoda ma sens? :embarrassed:

Jesli tak to gdzie jest granica kiedy przejść na słabszy olej? Moje Audi 1,9 tdi AJM 2000r. ma już przejechane 220,000km na pełnym syntetyku (CASTROL EDGE DIESEL 5W40), czy to dużo? Czy czas przejść na półsyntetyk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :hi:

Słyszałem że do silników z większym przebiegiem nie należy lać pełnego syntetyku tylko zalewac olej np półsyntetyk, wedle zasady im starszy silnik i większy przebieg tym słabszy olej. Czy to prawda? Czy taka metoda ma sens? :embarrassed:

...

Ja osobiście nie zgadam się z taką teorią, ale poczytaj m.in.

TU: http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi_info_w_1_poscie-t15435.0.html

to poznasz opinie innych. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyć zostaje jak furmanka przejechała 220 tyś na syntetyku.

Jak ją lubisz i przede wszystkim trzyma stan oleju to jeździj na syntetyku do 500tyś i wtedy zadaj takie samo pytanie :wink4:

moja poprzednia furmanka miała przejechane 300 tyś i jeździła na mobile1. (pewnie dalej jeździ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta teoria że zmienia się olej na gęstszy żeby było lepsze smarowanie sprawdzała się z prlu :polew: przy dużych fiatach :tongue4: w dzisiejszych autach nie zmienia się parametrów oleju chyba że silnik to już totalna porażka, ja na twoim miejscu jeździł bym dalej na syntetyku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie nie ma się czym przejmować i nadal bedziemy jeździć na syntetyku. :good:

i słusznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...