Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężka praca drążka zmiany biegów gdy ciepły


lazior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W lutym tego roku kupiłem A4 B6 1,9 TDI z manualną szkrzynią, rok 2003, 230.000km.

Dopóki temperatury na zewnątrz nie przekraczały +10C to wszystko było OK, ale od pewnego czasu, podczas cieplejszych dni zauważyłem ciężką pracę lewarka zmiany biegów.

I tak, przy odpaleniu samochodu z rana nie ma najmniejszego problemu I biegi można wrzucać 1 palcem, ale już po przejechaniu 15km lewarek zaczyna ciężej chodzić, jakby był zatopiony w maśle.

W położeniu luz, przechylając go do siebie lub od siebie nie powraca do położenia środkowego I nie ma znaczenia czy silnik jest zapalony czy zgaszony. Gdy silnik ostygnie wszystko wraca do normy I drążek pracuje jak powinien.

Czy ktoś mi pomoże I podpowie co to może być?

Dzięki

RG

---------- Post dopisany 11-04-2014 at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany 10-04-2014 at 23:10 ----------

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień olej w skrzyni biegów na CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90 i profilaktycznie korek spustowy oleju( gwint stożkowy). U mnie był identycznie. Po zmianie oleju jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam troszkę podobny problem, dołączę się z pytaniem tu(nie mogę założyć własnego tematu)

U mnie drążek nie powraca do swojej nominalnej pozycji gdy jest na luzie i ciężko trafić w 3

Miał ktoś taki problem?

audi a4 b6 3.0v6 6 biegów

pozdrawiam, przepraszam za odkopanie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...