Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS + Zmieniarka. Gdy płyta w środku, ciągle pika.


Turboziomal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć problem dosyć śmieszny ale bardzo męczący. Rns ze zmieniarką- gdy płyta(y) są w zmieniarce, a radio jest bardzo cicho ciągle słyszę pykanie. Nie jest to pykanie wskazujące na jakieś uszkodzenie mechaniczne, a raczej na jakąś funkcję, która jest włączona. To jest ten sam dźwięk, który ma miejsce po włożeniu płyty- gdy system ładuje utwory jest pyknięcie i zaczyna odtwarzać. Dokładnie takie samo pykanie ma miejsce gdy płyty są w środku ale słucham radia. Nie ważne jaka stacja- ciągle pik, pik, pik........... nie jest to jednostajne. Mam wrażenie jakby zmieniarka ciągle ładowała albo wyszukiwała utwory. Wyciągam płyty i jest cisza. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniarka jest sprawna ? Tzn czyta płyty, ładuje i oddaje z mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie rzecz w tym, że zmieniarka śmiga w 100%. Żadnych problemów. Może to RNS? Miałem pare razy tak, że jak opuszczałem monitor, żeby włożyć kartę to od razu zamykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z ekranem kabla od zmieniarki, może wtyczka nie do końca kontaktuje.

To czy zmieniarka zakończyła wczytywanie płyty ewidentnie słychać przykładając ucho do zmieniarki, zresztą ta procedura nie powinna być słyszalna w głośnikach.

Zawsze można ściągnąć górna pokrywę zmieniarki i zobaczyć czy płyta się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem kolejny element- odtwarzanie czasami się zacina i leci 2x jakiś krótki fragment utworu. Czyli chyba jednak zmieniarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawdopodobnie laser ma problemy z odczytem płyty (brudny laser, problem z przesuwem lasera, kiepski laser)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę tego jak to brzmi, ale laser nie mogący odczytać płyty generuje duże zakłócenia. Wydaje mi się ze warto to sprawdzić. Co prawda zmieniarka puki nie odczyta płyty i nie zacznie grać to utrzymuje wyjście w funkcji mute i nie powinno tego być słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...