Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świeci kontrolka akumulatora


ganjaq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dobrze, właśnie dzisiaj w niedziele, jedyny wolny dzień w tygodniu. Zapaliła się kontrolka ładowania i gaśnie po przekroczeniu 5000 obrotów. Chciałem rozebrać alternator bez wyjmowania go z auta żeby ocenić stan szczotek ale niemiec zaskoczył mnie i z tyłu pokrywe przykręcił na nasadki torksy. Pytanie czy alternator to jedyny powód pojawienia się kontrolki bo na dwa dni przed zdarzeniem zauważyłem że nie chce mi się włączyć radio w aucie Audi symphony, jak włączam światła to ani nie podświetla (nie wiem czy łączyć wątki ale dodatkowo nie chce mi połączyć auta przez obd ale dodam że jade na innym niż zawsze laptopie więc może dlatego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik w dłoń i sprawdź napięcie na akumulatorze, Jak masz ponad 14v a kontrolka śweci to znaczy że coś w elektryce.Jeżeli będzie około 12v to rwij alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawde jutro narazie brak miernika pod ręką, powiem tylko że na liczniku na wskaźniku poziomu naładowania akumulatora jest mniej jak 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagniecie altka to pikus 20 min roboty. pasek dwie sroby mocujace dwa kable. lepiej sobie zdjac waz od przepustnicy do ic zeby miec wiecej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem, zdjąłem całą przepustnice z wężem i wymieniłem regulator bez wyjmowania alternatora. Ładuje elegancko, robota 10 minut ale mam kolejne zmartwienie a nie chce ruszać tego w nowym wątku.

Nie działa mi radio, mam audi symphony, nie podświetla się gdy włączam światła i nie reaguje na żaden przycisk jednocześnie laptop nie łączy mi się z autem przez OBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlustruj wszystkie bezpieczniki, miałeś skoki napięcie, może któryś się poddał. Najlepiej wyciągaj po jednym i pod światło patrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą zabawę z prądami zacząłem od prześwietlenia bezpieczników, później dopiero brałem się za alternator, sprawa jest grubsza bo wszystkie mam dobre, chyba że wskażecie ten właściwy od radia i powiecie czy mimo przepalonego bezpiecznika powinno podświetlać przyciski radia jak włączam światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem na etapie wyjmowania radia, żadne pilniczki ani szczelinomierze nie dały rady. Czekam za kluczami, jak radio i jego bezpiecznik ma się do złącza obd które też jest martwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, na to pytanie nie znam odpowiedzi, Ale bezpiecznika nie zaszkodzi sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...