Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie w b6 znajdują się przekaźniki który od klimatronica?


koles999

Rekomendowane odpowiedzi

W dziale el. na górze są tematy podwieszone i jeden z nich to temat "Schematy, wiązki..." i tam też znajdziesz loko przekaźników.

A, co by miał załączać ten przekaźnik klimatronica? Z czym masz problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nie działa a dokładnie sprężarka nie dostaje napięcia na krótko po podaniu z akumulatora działa zarówno sprężarka jak i wentylator od klimy. Klima nabita.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektro-sprzęgło sprężarki jest załączane bezpośrednio przez moduł klimatronica, a ten jest zasilany poprzez bezpiecznik nr 1 w kabinie od drzwi kierowcy. Ponadto są jeszcze bezpieczniki:

nr 6 - czujnik wysokiego ciśnienia - czujnik ilości powietrza,

nr 25 - wentylator kabiny (spr. tego),

nr 26 - ogrzewanie tylnej szyby,

nr 44 - podgrzewanie foteli.

A sprawdzałeś już błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nie działa a dokładnie sprężarka nie dostaje napięcia na krótko po podaniu z akumulatora działa zarówno sprężarka jak i wentylator od klimy. Klima nabita.

Gościu co Ty wyprawiasz.

Po pierwsze sprężarka w B6 jest regulowana zaworem regulacyjnym a nie załączana elektromagnesem. Na czuja możesz tylko zepsuć a nie naprawić.

Cała klima sterowana jest z bezpośrednio z klimatronika, jeśli nie działa to któryś element jest uszkodzony. Nie ma tam przekaźników itp rozwiązań (poza sterownikiem wentylatorów na chłodnicy).

Bardzo często siada czujnik ciśnienia i wtedy na stałe świeci się dioda na ECON. Czujnik zabezpieczony jest bezpiecznikiem (chyba nr 6 - do sprawdzenia).

Podłącz VAGa i sprawdź błędy. Od tego zacznij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do diody ECON nie świeci się cały czas jak wcisnę auto to gaśnie co zauważyłem nie wiem czy tak ma być jak jest na auto i wcisnę ECON świeci się również AUTO jak zmniejszę siłę nadmuchu AUTO gaśnie. Bezpieczniki sprawdzone. Kupiłem interfejs do diagnostyki ale za żadne skarby nie mogę połączyć się z vag-comem jedynie udało mi się z polskim vagiem. Co do błędów miałem jeden 1.niesprawny moduł klimatronica - niewłaściwy numer VIN. Zrobiłem adaptację za pomocą polskiego vaga i już go nie mam ale klima i tak nie działa. Teraz mam niezidentyfikowany zwarcie do masy. Jestem umówiony na czwartek do elektryka znowu pewnie popłynę z kasy. Jeśli ktoś by mi pomógł z zainstalowanie jakiegoś vaga będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj kod błędu. Coś mi się wydaje że miałeś wymieniony moduł klimatronika, teraz masz pewnie od B7 więc wywala Ci błąd ogrzewania tylnej szyby. Ale to tylko moje domysły. Działanie ECON i AUTO jest poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...