Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pojedyńcze puknięcie przy skręcie w lewo


bin85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy gwałtowniejszym skręcie w lewo słychać pojedyncze puknięcie jakby uderzenie gumowym młotkiem w podłogę w okolicy prawego koła. Czy wyrobiony sworzeń któregoś z wahaczy może dawać taki efekt a może coś innego?. Oczywiście na stacji diagnostycznej szarpaki nie wykazują żadnych luzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do przodu czy do tyłu? Spróbuj ruszać przy pełnym skręcie, przód tył, jak będzie się pojawiać to puknięcie, takie pojedyncze to raczej na pewno górny tylny wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda do przodu i wydaje mi się że przy ruszaniu tego nie będzie tylko przy większej prędkości jakby np lewoskręt i prędkość większa niż 20-30 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak na postoju, czasami też jest jak wjeżdżasz na nierówność właśnie na skręconych kołach. Najlepiej weź breszkę i na kanał albo do rozgarniętego gościa ze stacji diagnostycznej bo wielowahacz ciężej sprawdzić dobrze. Wydaje mi się że sworzeń wahacza to szybciej by Ci zlokalizował, problem mają właśnie z górnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki sprawdzę i tak w planach mam to na dniach rozebrać to może będzie wiadomo coś więcej

---------- Post dopisany 14-04-2014 at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany 13-04-2014 at 22:25 ----------

Rozebrałem dzisiaj wszystko ale żaden z wahaczy nie miał wyczuwalnego luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest całkiem inna i potwierdziła się w poprzedniej Audiczce po wymianie praktycznie wszystkiego co było do wymiany...winowajcą okazał się prawy amortyzator:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez to jest i to chyba wina koncowkow lub magla

No oby to nie była magiel, a wtedy tez powinno być to chyba wyczuwalne na kierownicy? a u mnie czuć jak niesie to po podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszarpać podniesione koło w poziomie, jak nie będzie wyczuwalnego luzu, nic nie będzie pukać to może to być amorek jak już ktoś zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzu nigdzie nie było nawet jak wantowałem breszką wahacze, ale co ciekawe gdzieś pod naciskiem samochodu musi być bo jednak czasami "standardowe" niewielkie pukanie na dziurach tez występowało. W pierwszej kolejności polecą nowe wahacze i końcówka tylko muszę się jeszcze uporać se śrubą trzymająca górne wahacze.

Dodam jeszcze że wszytko jest jeszcze ori przebieg ok 250000 zawieszenie 1BV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy gwałtowniejszym skręcie w lewo słychać pojedyncze puknięcie jakby uderzenie gumowym młotkiem w podłogę w okolicy prawego koła. Czy wyrobiony sworzeń któregoś z wahaczy może dawać taki efekt a może coś innego?. Oczywiście na stacji diagnostycznej szarpaki nie wykazują żadnych luzów

Mam dokładnie takie same objawy szczególnie gdy w lewym łuku przecinam np. głębsze koleiny jest głuche puknięcie w podłogę. Według mojego sprawdzonego mechanika układ wydechowy jak sie rozchuśta to mimo zdrowych wieszaków może dotknąć podłogi. Mocno przychylam się do jego opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem z tym pukaniem i moja diagnoza to maglownice trzeba regenerować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie puka jak lekko skrece w lewo i delikatnie nacisne hamulec to z prawej strony(pasazera) slychac pojedyncze stuki. co to moze byc ? wachacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie było puknięcie przy skrecie w lewo . Górne wachacze :kwasny: sprawdź też czy Ci sie nie poluzował amorek u góry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymieniałem wachacz gorny przedni od pasazera bo tylni był ok to moze sie ten tylni posypał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie wahaczy problem ustał, jedynie nie wiem który był winowajcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet ale na pewno wykluczam banan bo wcześniej zmieniałem go osobno bo tak mi zasugerował gość ze stacji diagnostycznej ale nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...