Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny "zgrzyt" podczas jazdy do tyłu


mysiak23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem nie dawno A4 '98 - prowadzony z zagranicy.

Jezdziłem nim przez ok tydzień, wszystko ładnie działało. Tylko lekko piszczały klocki przy hamowaniu.

Jako, że mam pecha w życiu, wpadłem samochodem w dziurę - rozwaliłem miskę olejową. Samochód poszedł na warsztat... pospawali, wymienili olej, filt oleju itd...

Niestety po wyjechaniu z warsztatu jest problem. Podczas jazdy do tyłu i skręcaniu czy to w lewo czy w prawo (np parkowanie) w jednym tylnym kole coś się dzieje. Słychać taki dziwny dośc głośny "chropowaty" dźwięk (nie jest to pisk, bardziej zgrzytanie). Dodam tylko, że słychać go nieżależnie czy dohamowuję lub gdy nie wsiskam pedału hamulca.

Ogólnie dziwna sprawa bo wpadłem przednim kołem w dziurę.

Domyślam się, że moje wyjaśnienie sprawy pozostawia wiele do życzenia, ale starałem się najlepiej jak mogłem.

Czy ktoś wie w czym może być problem??

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż :) sam lub podjedz do mechanika.Co za problem koło ściagnać i sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem za bardzo chętny do zdejmowania kół. Jest to jednak mój 1 samochód, pewnie rozumiecie o co chodzi - człowiek boi się że coś bardziej popsuje. Jednak wezmę się za to... będę miał 1 dzień wolny to sprawdzę. Tylko ciekawe czy uda mi się rozpoznać zużyty klocek/tarczę/zacisk itp... Może na wyczucie :).

Dam Wam znać co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...