Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpie, gaśnie, przygasa... A4 B5 silnik 1,6 101KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Audica szwagra ostatnio szaleje i nie bardzo wiem co jej dolega, mogę prosić o sprawdzenie logów?

STATYCZNE:

Log (0 - 001)

Log (1 - 013)

Log (2 - 000)

Log (3 - 017)

Log (4 - 003)

Log (5 - 004)

Log (6 - 007)

Log (7 - 018)

BASIC:

Log (0 - 000)

Log (1 - 003)

Log (2 - 004)

Log (3 - 011)

DYNAMICZNE:

Log (0 - 000)

Log (1 - 001)

Log (2 - 002)

Log (3 - 003)

Log (4 - 004)

Log (5 - 008)

Log (6 - 010)

Log (7 - 011)

Kilka dni temu były takie błędy(wykasowały się wszystkie):

00520 - Air Mass / Air Flow Sensor (G70)/(G19)

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation

18-10 - Upper Limit - Intermittent

00282 - Throttle Position Actuator (V60)

44-10 - Short Circuit - Intermittent

00533 - Idle Speed Regulation

18-10 - Upper Limit - Intermittent

Dziś pojawiły się takie:

00520 - Air Mass / Air Flow Sensor (G70)/(G19)

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation

18-10 - Upper Limit - Intermittent

Po wykasowaniu i krótkiej trasie znów wracają...

Proszę o pomoc... bo aż wstyd jeździć...

//EDIT

Zapomniałem dodać, że gaz nie był ruszany w statycznych i basic, auto samo tak obrotami szaleje...

---------- Post dopisany 25-04-2014 at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany 24-04-2014 at 19:58 ----------

please-help-me-chores-hand-666101.jpg

Opublikowano

Nie masz dziury w kolektorze albo uszczelki zwalonej?

Opublikowano
  • Autor

Witaj,

Dzięki za odpowiedź, dziś ze szwagrem ściągnęliśmy rurę pomiędzy przepływką a kolektorem wygląda na całą...

Zdarza się, że kolektor może pęknąć? Piszesz o uszczelce pod głowicą czy na kolektorze?

Nie wiem czy to normalnie ale, jak dodaje się gazu(tak gwałtownie szarpnie przepustnicą) to słychać takie "syknięcie"... ale wydaje mi się, że było tak odkąd kupił auto...

Opublikowano

Mi o uszczelkę między kolektorem a głowica.

Porabaly mi się silniki. Masz zmienny dolot / klapki. Może spadł siłownik. Ale stawiam na uszczelki przy głowicy. Pewnie dołem pod kektorem przy głowicy lub na łączeniu lewe powietrze ciągnie. Kolektor plastik.?

Opublikowano
  • Autor

Tak, kolektor plastikowy... jak jutro uda nam się dostać taką uszczelkę to zdejmiemy ją i obczaimy :-) bo pewnie nie bardzo można złożyć na tą samą uszczelkę?

Opublikowano

No mi się nie udało bo była splaszczona na jednym. I ssało.

Ewentualnie przepływomierz padł bo o połowę zaniża.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Siłownik jest prawidłowo założony, uszczelki nie udało nam się dostać, ma być na poniedziałek... więc dopiero wtedy rozbierzemy dolot i sprawdzimy :-)

---------- Post dopisany 29-04-2014 at 14:16 ---------- Poprzedni post napisany 26-04-2014 at 13:21 ----------

Witam,

Robiliśmy dziś próbę plakiem, na odpalonym aucie rozpylaliśmy w uszczelkę i bez żadnej zmiany w pracy silnika...

Był pęknięty wężyk między przepustnicą a listwą wtryskową - wymieniliśmy go jednak bez większych zmian...

Odpięliśmy wtyczkę od przepływomierza to auto straciło moc i szarpał przy zmianie biegów...

Jak będziemy mieli chwilę to postaramy się dobrać do tych uszczelek ale mam przeczucie, że to nie będzie to... bo jak miałem benzyniaka to inaczej się zachowywał przy lewym powietrzu...

Jeszcze może podmienimy przepływkę z AUDI A3(teściowej) jeśli będzie taki sam i zobaczymy czy będzie poprawa...

---------- Post dopisany 06-05-2014 at 10:14 ---------- Poprzedni post napisany 29-04-2014 at 14:16 ----------

Witajcie,

Wczoraj przełożyliśmy przepływomierz od teściowej i wygląda na to, że jest wszystko OK :-)

P.s. mogę podpytać jeszcze w którym logu widać, że przepływomierz zaniża? i jaka powinna być prawidłowa wartość dla tego silnika? - chciałbym sprawdzić ten co zamówiliśmy :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.