Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wentylator nawiewu świruje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Od kilku miesięcy zaczął świrować nawiew w klimatroniku 5b po lifcie.

wentylator raz dmucha raz nie przy tym kreski na panelu spadają do zera i po chwili rosną do poz. zadanej, raz wentylator działa raz nie, jak zaskoczy to pokręci dłuższy czas, lub jest efekt jak by dostawał prąd i chwilowo zanikał, widać po silniku jak nim poszarpuje, nierówna praca.

Silniczki działają bo sprawdzałem, wentylator wyciągnięty i szczotki ok, na ostro silnik bez regulatora kręci jak głupi.

Po odpięciu wentylatora klimatronik zachowuje się tak samo, skaczą kreski.

Panel rozebrałem i nie widać tam nic złego,działają normalnie wszystkie regulacje.

Pytanie czy to regulator przy wentylatorze czy panel świruje.

Opublikowano

Tak dla pewności zapytam czy w trybie automatycznym, czy na ręcznym Tobie świruje klima?

Bo auto ustawia się na podstawie czujnika temperatury.

Czujników temperatury w Climatronicu jest parę. W zderzaku, drugi w kanale powietrza za filtrem pyłkowym, trzeci w panelu climatronica, w kratce gdzie jest mały wiatraczek (w VW tak jest pewnie a Audi też).

Opublikowano
  • Autor

Na manualu na pewno świruje, na auto nie pamiętam czy tak samo

Opublikowano

W manualnym trybie nie powinien nic zmieniac bo niezaleznie od temp ma wiac tak jak sie chce. Ten efekt masz na jakichs malych obrotach nawiewu czy w calym zakresie? Np. Jak ustawisz na max to czy tez swirure regulacja?

A moze jest tak gdy przyspieszasz mocno i odlacza sprezarke klimy. Wtedy chyba przelacza tak jakby byl econ wlaczony i zmieniaja sie intensywnisc nawiewu.

Opublikowano
  • Autor

bez różnicy czy na klimie czy econ manual czy auto, po prostu zadana pozycja spada do 0 i rośnie, czy z podpietym silnikiem wentylatora czy bez.

Zauważyłem że silniczek przy panelu raz się kręci raz nie i nie wiem czy ma działać cały czas??.

Nie wiem co kupować panel czy opornice??, nie mam w okolicy takiego szrotu by mieli właśnie części do lifta z takim panelem i wentylatorem by zrobić podmiankę na test.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.