Kopci, szarpie i słabo odpala w ciepłe dni.

superbohater

Witam Wszystkich 

Zwracam się do Was z małą prośbą o pomoc w diagnozie zanim zacznę wydawać moje ciężko zarobione złotówki u mechaników, którzy będą chcieli wymienić mi połowę podzespołów mojego silnika metodą „chybił trafił”.

Auto to A4 B6 2.5TDI Avant 2002r. AKE 180KM Quattro manual.

Oto, co się dzieje:

Gdy jest zimno auto odpala bez najmniejszego problemu natomiast, gdy zrobi się ciepło (około 20 stopni) samochód ma duże problemy z odpaleniem. Po zgaszeniu ponowne odpalenie jest już bezproblemowe no chyba, że postoi kilka godzin to problem powraca.

Po odpaleniu z układu wydechowego przez około 20-30 sekund wydobywa się dym koloru biało-niebieskiego (nie zauważyłem ubytków oleju przez rok eksploatacji) Rok temu tych spalin było trochę mniej, trwało to może z 10-20 sekund po odpaleniu.

Trzeci objaw to wibracje silnika (coś jak szarpanie), gdy pracuje na luzie po odpaleniu. Czasem występują z większą a czasem z mniejszą częstotliwością. Problem występuje na zimnym jak i na nagrzanym silniku tyle, że w drugim przypadku trzęsie jakby delikatniej. Sporadycznie jest ok i kultura pracy silnika jest taka jak powinna. Odczucie jest takie jakby, co jakiś czas nie dostawał na któryś cylinder paliwa – przynajmniej tak mi się wydaje, ale na silnikach samochodów to ja się nie znam.

Podobny objaw można doświadczyć jak utrzymuję obroty silnika na około 2tys. I jadę na niskim biegu wtedy też czuję takie lekkie szarpanie.

Świece żarowe zostały sprawdzone i tam jest OK. Podjechałem do jednego „znachora” i na słuch stwierdził, że to raczej nie wtryski tylko pompa, którą może mi zrobić za 2500zł… :shock3: Szaleństwo bez gwarancji jak dla mnie.

Koledzy macie dla mnie jakieś wskazówki, – od czego zacząć?

Superbohaterze na miły początek :vaglogi:czy masz jakieś błędy i na rozgrzanym silniku logi 4bs.

Acu sprawne,filtr paliwa kiedy wymieniany,paliwo dochodzi tak jak potrzeba??

Dodatkowo trzeba trochę poszukać tematów było już mnogo:wink:

Filtr został wymieniony pół roku temu, paliwo chyba dochodzi tylko domyślam się czy Acu to skrót od akumulatora? (Moja niewiedza mnie przeraża :facepalm:)

Podłączyłem VAG'a i temat logów to jest dla mnie coś nowego, ale dam radę ;-) Jedno mnie zastanawia bo mam błąd: 553 Przepływomierz masowy powietrza G70 przerwa lub zwarcie do masy.

Co to takiego i za co odpowiada?

Acu to skrót do akumulatora zgadza się:wink:

Błąd już jakiś mamy,więc tak (00)stały czy (10)przerywany??Wyjmij przepływomierz,wiesz jak??masz torxy??:kwasny:.

Jak z logowaniem masz problem to zapraszam do lektury http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

Dobrze jakbyś zlogował blok 4 bs(wyeliminujemy zły kąt wtrysku)

przepływak w tym silniku jest niezniszczalna, albo padła do konca albo problem z przewodami,.

log grupy 003 w nastawach podstawowych ''BS''

ECU odczytal sobie wartości zastępcze. Nie sądzą żeby to było przyczyną zlego odpalania. Wykasuj błąd i zobacz czy wróci. Mogą być problemy z mocą. Efekt szarpania mogą być oznaką wtryskow, pompy a nawet dwumasy. Najlepiej sprawdzić na początku wtryski i pompę. Żeby mieć pewność. Klapa gaszaca również może mieć wpływ. Dużo czynników może mieć wpływ na opalanie. ... nawet rozrusznik. Moze logi coś pomaga w diagnozie wstępnej.