Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 rb8 logowanie do immo błąd 37 ???


wojtas Oslo

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych kolegów .mam taki problem po podłączeniu vag dach can do edc 16 w audi a4b7 2006 chciałem zczytać e prom po chwili wyskoczył błąd komunikacji .Następnie audisia już nie odpaliła safe na liczniki sie pojawiło . Jednym słowem synchronizacja immo się posypała i zablokował sie sterownik edc 16 juz nie dało sie go zczytać .Sterownik i licznik + kluczyk w rękę i do fachowca pojechałem , odblokował mi go spowrotem przywrócił komunikację . Wszystko fajnie ale jak podpinaliśmy wszystko razem do kupy to nadal safe na liczniku , bez edc licznik nie pokazywał safe wsio ok klucze widział ok . Synchronizacja licznika z ecu padła i trzeba było ją na nowo zrobic żaden problem vcds to zrobic , tylko podczas logowania do zestawu wskazników podaję Pin na pewno dobry wyrzuca mi komunikat Sterownik wyrzuca dialog!,błąd37 wymagana zwłoka czasowa nadal aktywna . Rozumiem ze trzeba odczekac jakiś czas ? ale to juz minęło 4 tyg i nadal to samo . Wyłączył mi immo abym mógł śmigac , ale chciał bym to przywrócić tak jak było na początku , Może ktoś z szanownych kolegów wie ile ta zwłoka czasowa ma trwać ??/ nigdzie nie znalazłem na ten temat odp .. licznik bosch rb8 crypto .z góry dziękuję za podpowiedzi..

---------- Post dopisany at 18:12 ---------- Poprzedni post napisany at 17:11 ----------

instrument, block 24 wartośc 0 w każdym polu (zwłoka czasowa) czyli tam trzeba spr . dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu trzeba było nie cofać licznika.

Teraz buba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij w bloki pomiarowe - kanał 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cwiara

Nic Ci nie da logowanie pinem w rb8 bo za kazdym razem bedzie wywalalo ze zly pin.

Tak to jest jak sie chinczykami zabiera za rb8 czy edc16. Podpowiem tyle ze ori vdc ma mozliwosc dopisania kluczy do licznika. Po dopisaniu wlaczyc immo w ecu i wtedy sprobowac czy zatrybi.

Nawet jakby ecu nie mialo komunikacji z licznikiem a klucze bylyby prawidlowo dopisane to safe nie powinno wyswietlac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KANAŁ 24 same zera nie wywala ze zły pin tylko ze zwłoka czasowa aktywna .pin w ecu przyjmuje .Kabel miałem od viakena Polski produkt hehe .vdc. chyba trzeba kupic ori za 500e .nie chce dopisywac nowych kluczy bo trzeba nowe transpondery ,a te dwa klucze co mam są wpisane w licznik ,wiem ze mozna je wyciągnąć z e promu licznika i wkopiowac spowrotem ale jak to nie wiem .Przypominam ze licznika nie ruszałem tylko ecu .. jak wypinam ecu safe znika podłączam ecu pojawia sie safe bo immo posypało sie w ecu trzeba zrobić synchronizację ecu z licznikiem ale nie da rady bo pinu nie chce przyjąć zwłoka czsowa hehe ile mam czekać 3 lata ? .Teraz mam wyłączone immo w ecu i wszystko działa tak jak przedtem no wiadomo ze odpalisz go śrubokrętem ;).Z drugiej strony immo w audi to byle kabel wyłączy więc to żadne zabezpieczenie , chyba założę alarm odetne sygnał z czujnika położenia wału i tak będzie najlepiej .bo tego immo to nie ogarnę w Oslo tu nie ma Maggaywerów .

---------- Post dopisany at 12:30 ---------- Poprzedni post napisany at 12:25 ----------

Super VAG K+CAN 2.0 korekta licznika VAG micronas (4132647722) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

co myślicie o tym widzę że ogrania immo w edc 16 pin korekta rb4 rb8 .. jest sens czy lepiej ori vdc co byście polecili do b7 bo tak szukam i głowa spuchła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłać komuś kto ma pojęcie i cię to najtaniej teraz wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie byłem u kogoś kto ma pojęcie zajmuję się tym z 10 lat i poległ na blokadzie czasowej i synchronizacji .fachowiec z gniezna.Jestem mechanikiem 12 lat praktyki i chciał bym wiedzieć cos więcej na ten temat a nie tylko idz do kogos , mieszkam w oslo tu nie ma do kogo isc tu się tylko wymienia za grube miliony.kupiłem vcds orginała procedury są na viki ros techu do immo , wszystko wydaje się proste tylko ta blokada czasowa jest problemem ciekawe ze nikt z was się z tym nie spotkał ..chyba bede smigal z immo off i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsułeś licznik i tyle.

Nie przeskoczysz zwłoki.

Trzeba ręcznie dopisać. Idź do kogoś kto się zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręcznie dopisać co? id immo i vin kluczyki są wpisane i się zgadzaja z ecu mac tez więc co dopisac ? jak mozesz wyjasnic

---------- Post dopisany 07-05-2014 at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany 06-05-2014 at 22:07 ----------

kto się zna w Oslo jest jakiś chętny?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...