Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Separator ???


jogi1978

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak.Właśnie zmieniłem oryginalnego chorusa II na nowe nie orginalne takie z wysuwanym panelem lcd 7".

trochę główkowałem żeby zadziałały tylnie głośniki i sóbwofer ale na szczęśnie radyjko miało wyścia na wzmacniacz i wszystko chula.

problem natomiast mam z anteną radiową . Jak wam wiadomo jest wtyk typowy blaupunkt ,a jak wam wiadomo radia typu chorus wysyłają jeszcze napięcie do wzmacniacza anteny ,tym właśnie wtykiem. A więc myślałem że jak kupie tz. separator antenowy (taka tulejka z podpięciem do plusa) ale nic , mało tego gorzej odbiera niż na zwykłym drucie :) .

Mam na dachu pletwę rekina i nie wiem czy to tylko antena gps czy może 2w1 radio-gps ??. Bo mam małą nawigacje na kolor fis.

Może ma ktoś namiary na sprawdzone separatory.zależy mi na wykorzystaniu oryginalnej anteny do nowego radia.

Bo na chorusie zbiera bajecznie, ale nie wiem jak zasilić wzmacniacz antenowy w audi.

A opcja dwóch anten na dachu trochę mi się nie widzi

Czy komuś sie udało podłączyć taką antene do nieorgi. radia????

Może robie prosty błąd bo kabel separatora niebieski .próbuje podłączyć do plusa radia lub do wyścia z radia (ant.power lub cont.ant.) wszystkie te podłączenia nic nie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam właśnie z czegoś takiego http://allegro.pl/item426039749_separator_antenowy_din_prosty_vw_audi_seat_f_vat.html i odbiór bez tego był bardzo zły. Z tego co kojarze to jako antena radiowa wykorzystywane są przewodziki w tylnej szybie (podgrzewanie). Co do podłaczenia to ja akurat podłączyłem pod remote czyli tam gdzie napięcie pojawia sie dopiero po właczeniu radia. Skoro u Ciebie nie daje to zadnego rezultatu to bardzo możliwe ze kupiłeś uszkodzony separator bo jeśli ori chorus gra dobrze to antena i jej wzmacniacz w twojej :audi: jest sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mogę poradzić to sprawdzenie podłączenia zasilania do separatora. Ten kabelek co ci wystaje z niego powinien być wpięty do bolca A5 awedług opisu złącza ISO. Jest to pin opisywany jako remote albo sterujący anteną. W praktyce po włączeniu radia pojawia się na nim zasilanie potrzebne antence aktywnej. Ja coprawda nie mam płetwy tylko antenę w tylnej szybie ale po takim podłączeniu radio ożyło i jest rewelacja. Nie wiem jak poprzedni właściciel 7 lat jeździł praktycznie bez anteny... no i co za melepeta mu to podłączyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...