Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośna sprężarka klimatyzacji


F

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że jesli mam wyłączona klime to jest ok nic nie slychać, koło sprężarki sie obraca na sprzęgielku (chyba dobrze mowie?). Włanczam klime i slychac dzwonienie/buczenie/tarcie czy cos takiego... Klima dziala byc moze troche slabo chlodzi ale daje rade. Dodatkowo na spreżarce pojawił sie wyciek oleju wygłąda jak by lecialo z okolic tego kola na ktorym jest pasek. Podejrzenie mechanika to, że łożysko zaczyna padac.

Teraz moje pytanie: Czy sprężarka sie zatarla i trzeba bedzie czyscic caly uklad (tak mi wstepnie wmawia (moim zdaniem) mechanik), czy wystarczy wymienic łożysko, uszczelnic sprezarke i bedzie ok ???

Z góry dzieki za kazda odp. Jak by ktos znal ewentualne koszty to byl bym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana łożyska zapewne nic nie da ,bo jak by było łożysko to dzwiek byś słyszał nawet jak klima jest wyłączona,w tego typu sprężarkach uszczelnienie bardzo żadko pada ,chyba że sprężarka w środku sie rozsypuje ......szukał bym drugiej sprężarki i tej już niewłączał bo za***przy cały układ klimy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprężarka zatrze to czyszczenie obligo. W innym wypadku nie ma takiej potrzeby, przynajmniej nie słyszałem o tym, warto jednak skontrolować stan dyszy rozprężnej na wlocie do parownika czy nie jest przytkana syfem. Znajduje się na przewodzie wys. ciśnienia przy grodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze klima chodzi to akurat nie znaczy ze nie bedzie plukania ukladu ... bo jak masz opilki w ukladzie ze starego kompresora to zalozysz nowy i szybko go trafi ... z zycia przypadek znajomi wymieniali kompresor w innej marce kompresor nie plukali ukladu i sie zastanawiali czemu te kompresory tak leca po plukania ( 4 juz nowy kompresor hihih ) klima smiga do tej pory ;-) jak wyciagna kompresor niech go rozkreca zobacza co jej w srodku i wtedy zadecyduja co robic jak sie znaja ;)

PS . kogo ta capilara u gory taka czarna :|?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...