Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Głośna sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Problem polega na tym, że jesli mam wyłączona klime to jest ok nic nie slychać, koło sprężarki sie obraca na sprzęgielku (chyba dobrze mowie?). Włanczam klime i slychac dzwonienie/buczenie/tarcie czy cos takiego... Klima dziala byc moze troche slabo chlodzi ale daje rade. Dodatkowo na spreżarce pojawił sie wyciek oleju wygłąda jak by lecialo z okolic tego kola na ktorym jest pasek. Podejrzenie mechanika to, że łożysko zaczyna padac.

Teraz moje pytanie: Czy sprężarka sie zatarla i trzeba bedzie czyscic caly uklad (tak mi wstepnie wmawia (moim zdaniem) mechanik), czy wystarczy wymienic łożysko, uszczelnic sprezarke i bedzie ok ???

Z góry dzieki za kazda odp. Jak by ktos znal ewentualne koszty to byl bym wdzięczny.

Opublikowano

wymiana łożyska zapewne nic nie da ,bo jak by było łożysko to dzwiek byś słyszał nawet jak klima jest wyłączona,w tego typu sprężarkach uszczelnienie bardzo żadko pada ,chyba że sprężarka w środku sie rozsypuje ......szukał bym drugiej sprężarki i tej już niewłączał bo za***przy cały układ klimy

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Jaka lepiej kupic nowa czy uzywana po regeneracji jak radzicie? Ktos korzystal z serwisu euro-klima w wawie? Jakies opinie?

Opublikowano

po regeneracji z gwarancja

Opublikowano
  • Autor

Moze ktos ma jakies namiary na sprawdzona firme gdzie mozna zakupic taki kompresor?

Jak na razie mam do wyboru:

Nowa za 1200 zl

Regenerowana z gwarancja za 950 zl

Opublikowano

alegro poszukaj

Opublikowano
  • Autor

to wlasnie z allegro ceny

Jeszcze pytanie odnosnie czyszczenia ukladu. Po czym poznac ze trzeba bedzie go czyscic?

Opublikowano

Jak się sprężarka zatrze to czyszczenie obligo. W innym wypadku nie ma takiej potrzeby, przynajmniej nie słyszałem o tym, warto jednak skontrolować stan dyszy rozprężnej na wlocie do parownika czy nie jest przytkana syfem. Znajduje się na przewodzie wys. ciśnienia przy grodzi.

Opublikowano
  • Autor

Klima jeszcze chlodzi wiec wydaje sie ze czyszczenia nie bedzie.

Czy mowisz o tym :

8b07d9d70c1de58c.jpg

a48ac40376e5e6e1.jpg

Opublikowano

jak olej bedzie siwy to czyszczenie na 100%

Opublikowano
  • Autor

Z kola sprezarki wycieka brazowy z dodatkiem UV wiec jest nadzieja :)

Opublikowano

Dokładnie o to mi chodziło Kolego.

Opublikowano

to ze klima chodzi to akurat nie znaczy ze nie bedzie plukania ukladu ... bo jak masz opilki w ukladzie ze starego kompresora to zalozysz nowy i szybko go trafi ... z zycia przypadek znajomi wymieniali kompresor w innej marce kompresor nie plukali ukladu i sie zastanawiali czemu te kompresory tak leca po plukania ( 4 juz nowy kompresor hihih ) klima smiga do tej pory ;-) jak wyciagna kompresor niech go rozkreca zobacza co jej w srodku i wtedy zadecyduja co robic jak sie znaja ;)

PS . kogo ta capilara u gory taka czarna :|?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.