Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szum obcieranie w tylnym kole. Nie łożyska.


yahoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka tygodni zaczęło mi coś huczeć, szumieć w prawym tylnym kole. Głównie słychać było przy skręcaniu w lewo. Działo się to przy małych prędkościach. Byłem przekonany, że skoro huczy w kole podczas skręcania to łożysko.

Dziś w serwisie wymienili obydwa tylne łożyska bo już były ostro zajechane, luzy na kole.

Po naprawie wsiadam do auta ruszam i dalej coś buczy obciera. Pojechałem z powrotem oczywiście zdziwienie. Przejechałem się z mechanikiem i powiedział, że to nie łożyska na pewno bo łożyska przy wyższych prędkościach zaczynają buczeć a tutaj przy prędkościach do 20-30 km na godzine potem nie słychać. Poza tym zostały one wymienione.

Teraz pytanie co to może być. Mechanik na szybko stwierdził, że być może to klocki obcierają bo tarcza już trochę zajechana jest ale jest problem bo przy hamowaniu słychać tak samo to huczenie, jakby to klocki były to by raczej przestało szumieć.

Zatem pytanie cóż może szumieć obcierać w tylnym kole, zwlaszcza przy skręcie i nie są to łożyska i raczej ja obstawiam, że nie hamulce gdyż przy hamowaniu tak samo coś obciera. Z zewnątrz nic nie widać aby mogło obcierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmień mechanika bo dobry mechanik zdiagnozowałby przyczynę tego szumu.

2. Zmień opony na letnie ;) A tak na poważnie to może rzeczywiście z oponami coś nie tak bo chyba nic innego nie może szumieć w tylnym kole. Może gdzieś ta metalowa osłona ociera o tarcze hamulcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są letnie. To jest dźwięk takiego szurania obcierania. Mogłaby to być właśnie osłona ale nie widać z przodu tarczy aby tak było może z tyłu. Jakoś to zdiagnozuję ;) W sumie tam tylko piasta łożysko no i tarcze z zaciskiem i klockami, nic raczej więcej obcierać nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...