Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 1.8 T - błąd 18047 accelerator position sensor

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Panowie, potrzbuję porady. Kumpel pojechał na MOTa (przegląd techniczny) i wyjechał z takim błędem... Pomijam fakt że nie powinien odbierać auta i zrąbać garaż...

Przeglądu nie przeszedł, powiedzieli mu że emisja za duża, że albo matalizator albo sonda.

Problemy z obrotami, na poziomie 1100. Sprawdziłem mu VAGiem, czujnik, pedał gazu, funkcjonuje. Przy logach zachowuje się normalnie w pełnym zakresie.

Podmieniłem inny, działający, nic nie pomaga.

Zauważyłem że drugą sondę ma odsuniętą na tulejce, nie wiem czy coś ma to wspólnego z tym.

Przy wciśnięciu hamulca obroty spadają.

Czujnik pedału hamulca działa.

Sprawdziłem podszybie, białą kostkę, dwa piny lekko zaśniedziałe, przeczyściłem, psiknąłem, dalej nic.

Już nie mam pomysłu dla niego, a kumpel nie wróci na tamten garaż bo wypną d*pę, niestety.

Czy ktoś ma jakiegoś pomysła?

Jeśli wrzuciłem do niewłaściwego działu to proszę Modów o przerzucenie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Opublikowano

Wrzuc co na VAGu

Opublikowano
  • Autor

No VAG pokazuje tylko ten błąd co w tytule. Nie wiem jak na polski, ale numer błędu ten sam.

---------- Post dopisany 04-06-2014 at 11:01 ---------- Poprzedni post napisany 03-06-2014 at 20:36 ----------

Czy taki pedał gazu z innego auta musi być adoptowany czy powinien działać od razu?

---------- Post dopisany at 14:31 ---------- Poprzedni post napisany at 11:01 ----------

Dzisiaj ominąłem całą kostkę białą, by mieć pewność że zasniedział dwa styki nie stanowią problemu, ale nadal to samo.

Chyba jednak pedał sam w sobie jest uwalony?

---------- Post dopisany 05-06-2014 at 16:17 ---------- Poprzedni post napisany 04-06-2014 at 14:31 ----------

ECU uwalone... Ale jak to się stało to nie wiem.

Podmieniłem z innego auta z licznikiem. Odpala od kopa, bez żadnych problemów.

Na oryginalnym cały czas ten błąd. Odpinam pedał jest ok, podpinam, obroty szaleją i błąd wraca.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.