Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa błędy , problem z podciśnieniem


boro81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj podpiełem pod komputer samochód ponieważ pojawił się problem z prędkościomierzem, i o to co uzyskałem :

2 Faults Found:

16805 - Warm Up Catalyst: Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0421 - 35-00 - -

16885 - Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal

P0501 - 35-10 - - - Intermittent

dodam jeszcze , że sprawdzałem w sekcji podciśnienia sprawność układu i o to co uzyskałem Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d3dde2d267003.jpg

Od czego panowie zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, .....

Spawa wygląda tam katalizator tylny skończył się :) wyzionął ducha i nie spełnia swojego zadania wobec sondy która to czyta skład spalin jeśli określi że są już zbyt brudne :wink: to wywala ci informację o katalizatorze i o sondzie.

Kłopot z prędkościomierzem, kilka dni wstecz temat przerobiłem pisałem na forum, zaczął mi wariować pojawił się ten sam błąd 16885 po dokonaniu diagnozy okazało się że umarł alternator: szczotki, komutator, regulator napięcia oraz sam akumulator ( ten ostatni padł przez to że nie wiedziałem o uszkodzonym alternatorze) - Tak więc zacząć od sprawdzenia ładowania podjechać podpiąć zrobić test i będzie wiadomo. Mi też od razu kazali wymieniać czujnik i licznik ale tak troszkę nie bardzo myślę pogrzebie, a więc brać się do zabawy.

Ogólnie błędy jakie masz nie są spójne ze sobą, a więc czujnik prędkości swoją droga - sprawdź ładowanie a katalizatory i sondy swoja stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo mały akumulator 45ah, w starym samochodzie posiadam w też 120ah akumulator spróbuje go zmieścić i sprawdzić różnice :) co do kata wycinać go czy też wybebeszyć ? a może wstawić strumienice ? chciałbym dodać , że wczesniej miałem podobny objaw z prędkościomierzem i wystarczyło wyczyścić styki przy czujniku prędkośći na skrzyni miałem półroku z głowy i co z tym podciśnieniem jakie są średnice wężyków i czy obejdzie się bez wyciągania silnika ?Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d3dde2d267003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


co do kata wycinać go czy też wybebeszyć ? a może wstawić strumienice ?

Najważniejsze żeby sondy tylne wyrzucić z softa. Same wkłady wg mnie wywalić w ten czy inny sposób, a czy pusta pucha, strumienica czy przelot to już kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...