Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nietypowy problem z odbiorem stacji radiowych RNS E


A4 FAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z odbiorem stacji radiowych w Rns-e, dodam, że mam avanta 2004r. , kiedy na zewantrz panuje wyższa temperatura powyżej 20stopni lub jak auto postoi w słoncu na parkingu pod moim zakładem pracy, gdy wracam do domu mam pulsowanie siły sygnału na każdej stacji radiowej podczas jazdy (raz ciszej raz głosniej), nie wiem czy ta temp. ma jakis wpływ ,ale zauważyłem taką przypadłosć, kiedy wyjeżdzam autem z chłodnego garażu i jade rano do pracy lub jak jest chłodniej na zewnatrz to wszystko jest ok, gra normalnie. Kupiłem już dwa wzmacniacze na allegro (te z lewego tylnego boczka bagażnika), jeden nawet z 2007 roku tylko z inna literką na koncu (wejscia te same tylko brak tv) , poniewaz mam ori tv i znaleznienie identeycznego młodszego niż 2002 graniczy z cudem , podmiana nic nie dała, są identyczne objawy ręce już mi opadają, nie wiem już gdzie szukać przyczyny??? Dodam ,że wymieniłem juz Rns-e na 2011r. i to nie jest to tego wina, ponieważ sprawdziłem to w sedanie u kolegi, nie wymieniałem jeszcze tego wzmacniacza który znajduje sie w prawym boczku, niemoge takiego znlezc na allegro i nie wiem czy wogóle jest sens i do czego on służy.Czy może ktoś pomóc w tej sprawie lub polecic kogoś kto się na tym zna lub firme która by się tym zajeła, szlak mnie już trafia poprostu, mam fajne autko, a radio mi psuje nerwy i nie mam już do niego sił, nawet mam myśli by oddać to do ASO , ale wiadomo ,że tam nie bedzie tanio.Pozdrawiam i dziękuje z góry za jakiekolwiek porady co robić dalej bo jestem tym już załamany.

---------- Post dopisany at 14:41 ---------- Poprzedni post napisany at 14:38 ----------

.

Jest tu ktoś na forum? nikt nic nie doradzi? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymiana Rns-e nie przyniosła efektu jest to ewidentnie wina albo instalacji radiowej albo samego wzmacniacza lub anteny . Ewidentnie wpływ na działanie ma zmiana temperatury otoczenia. Podaj mi nr tych wzmacniaczy, tego co wymieniłeś i tego który masz w prawym boczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzięki za zainteresownie .Wzmacniacz, który miałem w lewym boczku to 8E9035225D wymieniłem go taki sam tylko z 2002r., nic to nie pomogło, obecnie mam 8E9035225P (B7 2007r.),też bez zmian. Wzmacniacz z prawego boczka ,którego jeszcze nie ruszałem ma nr 8E9035225T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić prosty test w celu wyeliminowania wzmacniacza bez jego wymiany. Wiadomo że rano jest chłodniej i wtedy radio działa prawidłowo, a jak jest gorąco to szwankuje. Wniosek z tego jest prosty coś się nagrzewa. Zrób tak po przyjeździe do pracy zdemontuj wzmacniacz i zabierz go ze sobą do pracy w chłodne miejsce tak aby się nie nagrzał. Jeśli po 8 godzinach podepniesz wzmacniacz i radio będzie grało normalnie bedzie wiadomo że to on się nadmiernie nagrzewa jeśli nie będzie zmiany to on jest ok pozostaje wtedy kwestia albo samej anteny lub instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wczoraj tez przyszedł mi podobny pomysł do głowy, piszę podobny ponieważ mam jeszcze ten swój stary wzmacniacz z literką D na końcu, który działał tak samo, jak ten po wymianie,zabrałem go ze sobą do pracy i miałem zamiar go podmienić po 8h ,niestety test się nie powiódł ,ponieważ w piątek temperatura spadła do ok. 20stopni i było pochmurno ,wiec radio funkcjonowało normalnie, pozostało czekać do kolejnych upałów i wtedy coś jeszcze kombinować.A jak myślisz ten drugi wzmacniacz może też mieć jakiś wpływ? Pytam , ponieważ kompletnie się na tym nie znam, nawet nie wiem do czego służy ten drugi z prawego boczka.

---------- Post dopisany at 16:27 ---------- Poprzedni post napisany at 16:19 ----------

myślałem jeszcze o takim teście ,żeby zakupic zwykłą antene :BLAUPUNKT WEWNETRZNA ANTENA SAMOCHODOWA FM / AM !! (4330027934) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i tą przejsciówke :ADAPTER ANTENOWY AUDI RNS-E AUDI RNS E FAKRA (4265821568) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i wtedy to wszystko podłączyć jak bedzie upał i bedzie pulsowanie, ale sam do końca nie wiem czy to w czymś pomoże , bo takiego zestawu nie chce mieć na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić tak jak napisałem coś ewidentnie się nagrzewa. Co do wynalazków to nie wiem nie montuje takiego g... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki jeszcze raz za podpowiedz i zainteresowanie, musze pobróbować jak wrócą upały.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierz kobiecie suszarkę do włosów (ewentualnie opalarkę) i zrobisz wzmacniaczowi upał, na co tu czekać.

Podobnie prosto można zasymulować wzmacniaczowi zimę, kupuje się zmrażacz do elektroniki w sprayu i chłodzimy.

W ten sposób znacznie szybciej dojdziesz co nawala a nie będziesz biegał z tym wzmacniaczem wypinał wtyczki aż w końcu coś połamiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz airbob, masz racje, nie ma na co czekać, jak tylko znajde chwile czasu, zaczne robić eksperymenty ;) Może wkońcu uda mi się zlokalizować problem, bo już mam tego serdecznie dość, teraz chwilowo jest ok, ponieważ temperatury whają się w okolicach 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...