Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błedy czujnika G40 i wibracje na 850 i 950 obrotów z klima i bez


A47

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór mam problem nie wiem jeszcze jak wielki,:kwasny: wczoraj takie dwa błedy dostałem a zaczeło się tak :

IMG_0875.jpg

(relacja żony)

pod czas jazdy autostrada chciała przyśpieszyć i nic do jechała do świateł i ciężko jej było ruszyć i czały czas migało EPC wieczorem po pracy niby ok ale powyżej 100km zaczęło mrugać mówi

dziś błedy zapisałem i skasowałem autu moim zdaniem dalej ciężko ruszyć poniżej 1000 obrotów nie tak jak kiedyś poza tym idzie jak burza bo je wziąłem na przedmuchanie i błąd nie wrócił żaden.

Pytania :

Czy łańcuch mógł przeskoczyć bo spręzarce było zaciężko od klmatyzacji i jesli tak to jakie były by objawy ??

Czy takie zachowanie może mieć powiązanie że nabijałem klime i było za duże ciśnienie w kimie bo tam też był błąd teraz juz załatwiłem??

Po za paleniu auta przy schodzeniu obrotów do 850 auto wpada w wibracje obroty schodzą jak zawsze ale zrobił się traktor nie dużo ale przy 850 obr czuć zmiane a po właczeniu AC podchodzi na 950 i to już jest prawdziwy traktor co mogłem narobić ?? co sprawdzić ?? gdzie luknąć prosze o pomoc

Pozdrawiam

A co do klimy dobiłem wedle instrukcji nie za dużo a bład wyskakiwał i nie chłodziła upuściłem i było ok ale teraz wiem że chyba tylko na chwile:facepalm: spuściłem dużo z klimy i pojawił się dziwny dźwięk za kratkami nawieu środkowymi.

daty sa stare na zd po wyjmowałem deske zeby coś ozbaczyć

---------- Post dopisany 15-06-2014 at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany 14-06-2014 at 21:21 ----------

Dziś chciałem odkręcić korek oleju na działającym silniku i nie chciał się oddessać a potem prawie zgałs jak już zdjąłem kiedyś przed wymianą odmy wiem że było bardzo łatwo a teraz jest ciężko i po nowej odmie cały czas słychać takie jakby buczenie koło silnika i to odma bo jak dotknę to ona tak wibruje jutro jade do aso co powiedzą to powiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł bez problemu, jaki przebieg ?

Z odmą w naszych silnikach są niezłe jaja, ja chyba sobie zamontuję OCT w wolnej chwili, żeby się nie pierdzielić z tym "prostym" układem odpowietrzenia. Jedyna przeszkoda to dorobienie plate'a pod zbiornik, w wolnej chwili trzeba będzie namazać i zrobić na CNC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wedukt ASO łańcuch koszt naprawy 837 z vat funtów dodam 4.5 godziny pracy po 120 coś i reszta części gwarancja mówi żę chce zobaczyć ten łańcuch ale nie wiem czy pokryje koszty długa historia Pozdrawiam

A znalazłem 2 garaże jeszcze ale 40 funtów róznicy więc pozostanę przy ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogło przeskoczyć, u mnie przy 120 łańcuch był już mocno wyciągnięty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oni sobie jaja robią, w BMW to samo łańcuchy pękają znowu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czemu ASO jest takie pewne że moge tydzień jeździć i nic się nie stanie aż przyjdą części może to nie to tylko ściemniają bo powiedzieli mi to co ja im tylko zę to łańcuch oni wiedzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nie jeździł, jeśli to łańcuch przeskoczyl to jeśli dalej skoczy to będzie ciekawie... Najgorzej jak olej z napinacza ucieknie po dłuższym postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czemu ASO jest takie pewne że moge tydzień jeździć i nic się nie stanie aż przyjdą części może to nie to tylko ściemniają bo powiedzieli mi to co ja im tylko zę to łańcuch oni wiedzą .

Oni są pewni ze przyjedziesz do nich na wymianę silnika(11300€):grin:

PS.@47A chyba długo na wyspach przebywasz:wink: Za cholerę nie kumam o co ci chodzi w drugiej części twojej wypowiedzi:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już troche jestem chodziło mi o to, że może to nie łańcuch tylko coś innego bo nawet nie zobaczyli do środka górnej części łańcucha a ja opowiedziałem im o błedach pokazałem zdjęcia i parametry z innych pomiarów opisałem kiedy i jak chodzi i jak wibruje tzn kiedy najbardziej i po 1 godz przyszli i powiedzieli mi dokładnie to samo co ja im rano tylko inaczej zbudowali zdania i pokazali że 837 Funtów tyle kosztuje naprawa z nowym łańcuchem - ale to fakt mnie jest ciężko często zrozumieć -taki typ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przebywaniem nawet długo nie trzeba powiem Wam :). Najśmieszniej jak wracałem do PL po 3 miechach :P a tu wszyscy po polsku gadają :D i za dużo danych bo na angielski człowiek nastawiony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zakończył się problem w/w nie był to łańcuch jak mówiło ASO zmienili zdanie po rozebraniu i sprawdzeniu ustawień według nich był przesunięty o dokładnie 0,5 mm - ja nawet nie wiem czy takie coś jest możliwe, Oni mówią że może się przesuwać do 2 mm potem mogą być pierwsze objawy. Jeżeli jest tu ktoś kto mógłby to potwierdzić lub zaprzeczyć to zapraszam. Przyczyną był o ile dobrze tłumaczę kolektor dolotowy taki czarny duży na górze silnika i nie tyle on co jakieś urzączenie co steruje nim lub paliwem i ponieważ nie można według nich wymienić tej części to wymienili cały oczywiście problem znikł i chodzi jak kiedyś i odpala tak jak na początku. jutro potwierdzę na zimnym silniku jeżeli pozostanie tak samo to zaczął palić inaczej jak założyłem nowe świece, może już wtedy coś było nie tak,

ASO powiedziało że nie mogli wcześniej znaleść przyczyny jak i błedu który dziś się znaleźli bo dziś mogli podpiąć wszystko tak jak trzeba

Część na fakturze G336 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...