Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z odpaleniem, nierówna praca, gaśnie UPDATE:9 błędów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

mamy taki problem z AVJ.

Przy odpalaniu jak jest zimny ciężko kręci, odpali ... chodzi chwile 10-20sek i zaczyna telepac samochodem, obroty spadają poniżej 700/min, później próbuje wyrównać ale bezskutecznie i zdarza się ze zgaśnie. Trzeba chwile pokręcic i odpala. Gdy przytrzymam gaz to po chwili wszystko wraca do normy i da się ruszyć.

Błędów brak. Sprawdzane kilkukrotnie.

Przepływka ostatnio wymieniona bo zaniżała - jest ok. Korekty na wolnych ~ -3 % na średnich ~ +5%.

Był problem z nieszczelnym dolotem - został wymieniony wężyk i już jest ok ale zaczęły się te cyrki z odpalaniem...

Podpowiedzcie proszę, bo dzisiaj będę miał ten samochód, jakie kanały można logować na wolnych obrotach by to sprawdzić ?

Ostatnio też pojawił się problem z odpaleniem ale gdy samochód był gorący, sprawdziłem i wyglądało to tak jakby termostat się przyciął bo na wylocie z silnika było 105 stopni a z chłodnicy 15... gdy wreście odpalił temp się zaczęła wyrównywać.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wskazówki

Edit:

Dzisiaj znowu ciężko odpalał.

Vag wysypał błędy

9 Faults Found:

17633 - Fuel Injector for Cylinder 1 (N30): Short to Ground

P1225 - 35-00 - -

17635 - Fuel Injector for Cylinder 3 (N32): Short to Ground

P1227 - 35-00 - -

17636 - Fuel Injector for Cylinder 4 (N33): Short to Ground

P1228 - 35-00 - -

17634 - Fuel Injector for Cylinder 2 (N31): Short to Ground

P1226 - 35-00 - -

17833 - EVAP Purge Valve (N80): Short to Ground

P1425 - 35-00 - -

17525 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating Circuit: B1 S2: Short to Ground

P1117 - 35-00 - -

17843 - Secondary Air Pump Relay (J299): Short to Ground

P1435 - 35-00 - -

17829 - Secondary Air Injection Solenoid Valve (N112): Short to Ground

P1421 - 35-00 - -

17697 - Boost Pressure Control Valve (N249): Short to Ground

P1289 - 35-00 - -

Na benzynie jeździ dobrze. Nie szarpie nie muli więc układ paliwowy mogę chyba wykluczyć ??

EDIT2.

LOG 003, 031, 033

W 031 w pierwszym bloku nie powinienem mieć podpisane napięcie lambda, tylko chyba współczynnik lambda ?

Wychodzi więc, że AFR mocno spada = mieszanka za bogata.. pytanie dlaczego ?

Opublikowano

Ty zerknij pod pokrywę ECU bo wygląda mi to na zalane przekazniki :whistling:

Opublikowano
  • Autor

O widzisz.... O tym nie pomyślałem kompletnie. Zobaczę. Dzięki za sugestie

---------- Post dopisany 21-06-2014 at 16:41 ---------- Poprzedni post napisany 18-06-2014 at 22:58 ----------

Sprawdziłem. Sucho, nic nie widać, żeby kiedykolwiek tam była woda...

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Opublikowano

przekazniki też ok?zwłaszcza nr219 bo sieje zwarciem do masy :mysli:

zdejmowałeś plastik z przekaznika i patrzyłeś w jakim stanie jest cewka i styki,bo miałem przypadek bardzo podobny to pękła sprężynka w przekazniku i takie hopki się robiły lub gdzieś wiązka jest przetarta bo bezpieczniki rozumiem są ok.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem raz jeszcze. Wymontowalem 219stke ale wygląda ok, sprężyna cała na swoim miejscu, jednak pod tą szufladką z przekaznikami było wilgotno. Zamówię nowy i wstawię. Mam nadzieję, że to rozwiąże problemy ;-)

---------- Post dopisany 26-06-2014 at 18:16 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2014 at 17:28 ----------

No niestety.... Przekaźnik nowy ale dalej jest problem. Wymieniłem jeszcze przewód gumowy od odpowietrzenia odmy bo miał małą dziurkę ale dalej to samo. Teraz jest tak, że odpala ale jak się nagrzeje - gaśnie i vag pokazuje cały czas te same błędy.

Może sonda mieć zwarcie jak się nagrzeje i takie cyrki robić?

Podpowiedzcie coś proszę... Mechanik chce wymieniać wiązkę, komputer i gwarancji żadnej nie daje wiec dlatego szukam wsparcia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.