Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zanikanie zapłonu.


pwr79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym upewnić się czy moje podejrzenie jest słuszne...

Zdarzyło mi się to już drugi raz, tzn. Jadę autem(silnik rozgrzany) i nagle jak by przestał pracować na wszystkich cyl. nie miałem możliwości na szybko sprawdzić czy wychodzi iskra z cewki. Za pierwszym razem trwało to jakieś 15 sek. po czym auto odzyskało moc i pracowało normalnie. Za drugim razem trwało to dłużej jakieś 5min. Po odczekaniu jakieś 1h auto znowu normalnie pracuje.

Zastanawiam, się czy jest to objaw kończącej się cewki - czy np coś z zasilaniem wtrysków.

Dodam, że auto posiada instalację gazową(nowa - przejechane jakieś 2-3tyś). Objaw występował i na gazie i na benzynie.

Gazownik który ustawiał wszystko, powiedział mi, że nie podoba mu się spalanie - i dawał do zrozumienia, że może być coś nie tak z układem zapłonowym.

Przewody WN nowe, świece nowe - kupowałem i wymieniałem przed montażem instalacji LPG.

Jeżeli jesteście mnie wstanie pokierować czego szukać i gdzie będę wdzięczny... no chyba, że ewidentnie cewka daje o sobie znać.

Pozdrawiam,

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz cewke podmienic jak masz bo nowa to super cena ja tak mialem w 2.6 mojej tylko tyle ze kable wychodzace od cewki oparly sie o kolektor i sie podtopily tak ze zanikala jakby iskra az wkoncu tak je zgrzalo ze ceweke rozerwalo:P. A jakis czujnik halla czy polezenia wału??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam cewki do podmiany. Dziś może podepnę się i zobaczę czy nie wywaliło jakiś błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wygospodarować odrobinę czasu na diagnostykę... i mam błąd:

17802 Uzwojenie pierwotne cewki zapłonowej sekcja 2

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

Pytanie czy cewka - czy to coś przed cewką...?

Pozdr.

---------- Post dopisany 27-06-2014 at 11:14 ---------- Poprzedni post napisany 24-06-2014 at 22:11 ----------

Dla potomnych - kabel łączący cewkę ze sterownikiem lub końcówki mocy w cewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie cewka sie rozsypala:)

Dokładnie,

najlepsze, że padła zupełnie na dzień przed rodzinnym wyjazdem, zakupiłem na szybko używkę (ori) i jak narazie auto śmiga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...