Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przednie wycieraczki włączają się same, nieprawidłowe działanie


lukasz.h2o

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Panowie, potrzebuję pomocy- miałem problem z wolno działającymi wycieraczkami szyby przedniej... zrobiłem to co podaje większość forumowiczów, czyli demontaż mechanizmu i przeczyszczenie/nasmarowanie wałków. Niestety po złożeniu wszystkiego i odpaleniu zapłonu (a nawet już ciut przed pozycją zapłonu) wycieraczki przednie załączają się na ok. 10 cykli mimo iż manetka jest w pozycji 0, a po wszystkim zatrzymują się na losowo wybranym miejscu na szybie. Tak samo niepoprawnie pracują na pozycji 1 (bez względu na tryb prędkości). Na pozycji 2 pracują prawidłowo (nie wiem jak długo) i po włączeniu na pozycję 3 pracują szybciej niż na dwójce (czyli chyba też prawidłowo). Taka sama niechciana praca wycieraczek pojawia się także po próbie użycia spryskiwacza lub włączenia 1-razowego przetarcia szyby.

Spryskiwacz działa. Tylna wycieraczka i spryskiwacz działają normalnie.

Czy mogło coś się popieprzyć z silnikiem podczas wybijania wałków mechanizmu?

Dodam, iż niechcąco popisałem się- zrobiłem króciutkie zwarcie kluczem założonym na śrubę wycieraczki z + akumulatora... boję się, że spieprzyłem coś w elektryce... tylko czy ktoś orientuje się co się mogło stać? Często pojawia się temat przekaźników, ale boje się że może się nie obejść bez elektryka i przepatrzenia wiązki przewodów grubej jak noga:/

Dziś sprawdziłem inne 2 przekaźniki nr 377 (używane niby sprawne) i wycieraczki pracowały krócej ale nadal niechciane, nie działały na trybie 2 i 3 i tak samo zatrzymywały się na szybie gdzie chciały... skąd różne działanie niby tych samych przekaźników?

pozdrawiam i czekam na jakąkolwiek pomoc

dzisiaj sprawdziłem mój przekaźnik 377 w aucie kolegi (a4 b5 przedlift)- wycieraczki pracują prawidłowo. czy komuś przychodzi coś do głowy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie ale kable dobrze podłączyłeś? Przy silniku od wycieraczek coś grzebałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...